Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2004
2004-10-10

Zakończył się Przegląd Teatrów Amatorskich Łópta 2004. Jury w składzie: Jadwiga Sącińska, Barbara Lauks, Jerzy Kaszuba, Marian Glinkowski, Artur Mikulski - sekretarz jury po obejrzeniu 21 przedstawień konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody ufundowane przez Łódzki Dom Kultury:

2 równorzędne I NAGRODY otrzymują:
PROJEKT TEATRALNY "Elektro Kardio Games" ze Zgierza za wartości artystyczne przedstawienia (na ręce Agaty Drewnicz);
TEATR "308" z Łodzi za wartości artystyczne przedstawienia "Kadry"
(na ręce Anny Ciszowskiej).
5 równorzędnych II NAGRÓD otrzymują:
CHatTeatr z Łodzi za inscenizację przedstawienia "Pan Ubu. Groteska Marionetek" (na ręce Tomasza Konopki);
GRUPA "WEJŚCIE EWAKUACYJNE" z Łasku za inscenizację przedstawienia "Żertwa" (na ręce Elżbiety Wojtackiej-Slęzak);
TEATR "ZACISZE" z Łodzi za pomysł inscenizacyjny przedstawienia "Wariacje" (na ręce Anny Ciszowskiej);
TEATR POD LUPĄ z Łodzi za przedstawienie "2361" (na ręce Agnieszki Kowalczyk);
TEATR REALISTYCZNY ze Skierniewic za przedstawienie "Tosamość"
(na ręce Roberta Paluchowskiego).
5 równorzędnych III NAGRÓD otrzymują:
Barbara Grive za muzykę do przedstawienia "Czas nielegalny" GRUPY TEATRALNEJ "DZIEWIĘĆSIŁ" z Łodzi;
Aleksandra Grzelak za aktorskie wykonanie monodramu GRUPY TEATRALNEJ "od jutra" z Kutna pt. "Gimnazjalistka";
TEATR "DWOJE" z Łodzi za wykonanie aktorskie przedstawienia "Jedność" (na ręce Rafała Mikołajewskiego);
GRUPA eMTT z Pabianic za pomysły inscenizacyjne w przedstawieniu "Pranie" (na ręce Ilony Osińskiej);
TEATR TAŃCA "PRO" z Łodzi za wykonanie przedstawienia "Okiem Ćmy"
(na ręce Katarzyny Martyki);
Jury Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2004 poleca uwadze kierownictwa Łódzkich Spotkań Teatralnych 2004 przedstawienia: PROJEKT TEATRALNY "Elektro Kardio Games" ze Zgierza i TEATR "308" z Łodzi z przedstawieniem "Kadry".

===============================

2004-09-30
8 października w Łodzi rozpocznie się siedemnasta edycja ŁóPTy. W przeglądzie , zaprezentuje się ponad 20. teatrów amatorskich z Łodzi i województwa. W ich wykonaniu zobaczymy takie sztuki jak "Czas Nielegalny" wg Brunona Schulza, "Piękny początek" wg "Lekcji tańca dla starszych..." Bohumila Hrabala, czy "Pan Ubu. Groteska Marionetek" na motywach "Ubu Król" Alfreda Jarry. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2004 potrwa do 10 października, kiedy jury ogłosi werdykt.

8-10 października 2004r.
XVII Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2004

P R O G R A M

8 października (piątek)
16 00- 16 40 TEATR TOTAL (Łódź) - Ingmar Bergman "Sonata jesienna", reżyseria Wacław Tracz (ŁDK, sala 6)
16 50- 16 20 ChatTeatr (Łódź) - "Pan Ubu. Groteska Marionetek" na motywach "Ubu Król" Alfreda Jarry, scenariusz i reżyseria Tomasz Konopka (ŁDK, sala 323)
17 30- 18 00 TEAR IIIE (Łódź) - Konrad Sikorski, Tomasz Matusiak "Pan Tadeusz czyli ostatni wjazd na chatę", reżyseria Konrad Gościński, scenografia Monika Knop i zespół (ŁDK, DUŻE KINO)
18 10- 18 55 GRUPA "WEJŚCIE EWAKUACYJNE" (Łask) - Elżbieta Wojtacka-Ślęzak "Żertwa", reżyseria Elżbieta Wojtacka-Ślęzak, scenografia Elżbieta Wojtacka Ślęzak, Karol Bednarczyk (ŁDK, sala 6)
18 55- 19 45 PRZERWA
19 45- 20 45 TEATR DWOJE (Łódź) - Ireneusz Iredyński "Jedność", reżyseria Marek Kasprzyk (ŁDK, sala 323)
21 00- 22 20 GRUPA TEATRALNA "DZIEWIĘĆSIŁ" (Łódź) - "Czas Nielegalny" wg Brunona Schulza, adaptacja i reżyseria Andrzej Czerny, muzyka i opracowanie muzyczne Barbara Grive (ŁDK, sala 6)
ok. 22 30 FORUM DYSKUSYJNE - podsumowanie dnia (ŁDK, sala 6)

9 października (sobota)
12 30- 12 55 Grupa Teatralna 34 (Łódź) - Ewa Lipska "Żywa śmierć", reżyseria i scenografia Marcin Brzozowski (ŁDK, DUŻE KINO)
13 00- 14 00 TEATR SIÓDMA BAJKA (Zelów) - "Piękny początek" wg "Lekcji tańca dla starszych..." Bohumila Hrabala, reżyseria Krystyna Mikołajczak (ŁDK, sala 6)
15 30- 16 00 TEATR DIALOGUS (Parchowo) - "Pusta noc", reżyseria i scenografia Marcin Brzozowski (Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a)* wstęp wolny
17 00- 17 40 TEATR 308 (Łódź) - "Kadry" inspirowane "Łaknąć" Sarah Kane i "Polaroidami" Marka Ravenhilla, reżyseria Anna Ciszowska (ŁDK, sala 6)
17 50- 18 15 GRUPA PRODUKCYJNA RESPIRATOR (Piotrków Trybunalski) - "Niebo" na podstawie "Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze" Aglai Veteranyj, realizacja Małgorzata i Aleksandra Kowalczyk (ŁDK, sala 323)
18 15- 18 45 PRZERWA
18 45- 19 20 PRACOWNIA TEATRICK (Tomaszów Mazowiecki) - Jarosław Kamiński "Laski", reżyseria Grzegorz Sławiński (ŁDK, sala 6)
19 30- 19 45 GRUPA eMTT (Pabianice) - "Pranie", choreografia Ilona Osińska (ŁDK, sala 221)
19 50- 20 20 PRZEDSTAWIENIE AUTORSKIE (Zgierz) - "Elektro Kardio Games", realizacja Agata Drewnicz, Anna Perek, Justyna Zielińska (ŁDK, sala 323)
20 30- 20 45 TEATR TAŃCA "PRO" (Łódź) - Katarzyna Martyka "Okiem ćmy", choreografia Katarzyna Martyka, realizacja zespołowa (ŁDK, sala 6)
ok. 21 00 FORUM DYSKUSYJNE - podsumowanie dnia, (ŁDK, sala 6)

10 października (niedziela)
11 00- 11 40 GRUPA TEATRALNA "od jutra" (Kutno) - "Gimnazjalistka" wg opowiadania Bohumila Hrabala, scenariusz i inscenizacja Krzysztof Ryzlak (ŁDK, sala 323)
11 50- 12 30 TEATR "ZACISZE" (Łódź) - "Wariacje", reżyseria Anna Ciszowska (ŁDK, sala 6)
12 40- 13 40 TEATR ANTYPUSTKA (Łódź) - Maciej Żebrowski "Bez konserwantów" scenariusz i reżyseria Maciej Żebrowski (ŁDK, sala 323)
13 40- 15 00 PRZERWA
15 00- 15 30 TEATR BETON (Zgierz) - "Podróż po nocnym morzu" na podstawie opowiadania Johna Bartha pod tym samym tytułem, scenariusz i reżyseria Agata Drewnicz, Anna Perek (ŁDK, sala 6)
15 40- 16 20 TEATR "POD LUPĄ" (Łódź) - "2361" na podstawie "Klasterów" Joyce Carol Oates, realizacja zespołowa (ŁDK, sala 323)
16 30- 17 10 TEATR REALISTYCZNY (Skierniewice) - Robek Paluchosky "Tosamosc", reżyseria Robek Paluchosky, (ŁDK, sala 221)
17 20- 18 10 TEATR STAŁY (Pajęczno) - "Skóra", reżyseria Piotr Pierzecki (ŁDK, sala 323)
18 20- 19 00 TEATR REALISTYCZNY (Skierniewice) - Robek Paluchosky "Tosamość", reżyseria Robek Paluchosky, (ŁDK, sala 221)
ok. 20 00 Forum Dyskusyjne, Ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród, (ŁDK, sala 6)

BILETY W CENIE 2 ZŁ DO NABYCIA PRZED SPEKTAKLAMI

* - przedstawienie towarzyszące

ŁóPTA 2004
8-10 października 2004
Łódzki Dom Kultury


(SPE)