Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Plan dla dzielnic łódzkich - remonty dróg i chodników
2018-07-31


Niebawem osiedlowe gruntowe ulice zyskają nową jakość, dzięki programowi plan dla dzielnic, w którym zmodernizowane zostanie kilkadziesiąt lokalnych dróg. Plany na remonty w 2018 roku są bardzo rozległe. Gruntownym remontom podlega duża część ulic, gdzie już niedługo będziemy mogli cieszyć się różnymi drogami i wygodnymi chodnikami.


Są już wykonawcy planu dla dzielnic!Urząd miasta wybrał już wykonawców na pierwszą turę prac drogowych na osiedlowych ulicach. Są to małe drogi, stanowiące głównie dojazdy do posesji, ale bardzo ważne
dla mieszkańców. Prace wykonywane będą przez Zarząd Dróg i Transportu gdzie wytypowano prawie 20 ulic, oraz Zarząd Inwestycji Miejskich, który przebuduje kolejne kilkanaście dróg. Technologie są różne w zależności od lokalizacji. Począwszy
od utwardzenia ulic kruszywem i masą bitumiczną, przez wykonanie asfaltowej drogi z odwodnieniem w terenie, po kompleksowe przebudowy ulic wraz z infrastrukturą podziemną. Wszystko w zależności od potrzeb i wyposażenia ulicy.


Podpisane zostały umowy na pierwsze ulice, gdzie prace rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Roboty zakończą się na przełomie roku.


W ramach planu dla dzielnic wykonane zostaną również modernizacje i budowy chodników. Pierwsze 16 lokalizacji niebawem się rozpocznie, a w dalszych planach jest prawie 100 miejsc, gdzie powstaną wygodne i proste chodniki.


Remonty dróg wykonane zostaną między innymi na ulicach: Dzieci Łodzi, Grenadierów, Kadetów, Weteranów, Sowia, Kurka, Czwartaków, Dolinnej, Bierezina, Bruskiej, Latawcowej, Kryzysowej, Liniowej, Rudzianka, Kurpińskiego.


Natomiast równe chodniki pojawią się między innymi na ks. Brzóski, Łazowskiego, Rogozińskiego, Smutnej,
i Tagore.