Materiał pochodzący z serwisu www.lodzianin.pl

Łódź Buduje: zmiany w komunikacji miejskiej
2018-09-03


Koniec wakacji oznacza większy ruch związany z dowozem dzieci do szkół. W kolejnych tygodniach można się także spodziewać otwarcia remontowanych ulic.


- Jak Państwo wiece, prowadzimy największy w historii remont Łodzi. Ekipy budowlane można spotkać w kilkudziesięciu miejscach, remontujemy ważne arterie, śródmiejskie ulice, osiedlowe drogi, wymieniamy torowiska, aby nasza komunikacja jeździła jak najsprawniej,
budujemy drogi rowerowe. Budujemy lepsze miasto do życia dla Was, dla łodzian – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.Mieszkańcy Łodzi wrócili z urlopów, zawożą dzieci do szkoły, niedługo do miasta zjadą studenci. - Wiem, że nie jest łatwo podróżować po mieście, ale z kolejnymi tygodniami ułatwień będzie przybywać. W weekend otworzyliśmy ulicę Narutowicza, a w środę otwieramy Ogrodową.
W połowie miesiąca oddamy do użytku przebudowane skrzyżowanie ul. 1 Maja z Pogonowskiego. Kolejne ułatwienia szykują się przy ul. Nowowęglowej – zapowiada prezydent Zdanowska.Poruszanie się po Łodzi będzie łatwiejsze także dzięki komunikacji publicznej. Do Rady Miejskiej trafi projekt uchwały, który pozwoli łodzianom podróżować dłużej na biletach 20 i 40-minutowych.


To rozwiązanie znamy wszyscy z czasu budowy trasy WZ – bilet 20-minutowy będzie ważny 40 minut, a 40-minutowy – godzinę. Projekt uchwały jest już w weryfikacji w Oddziale Legislacyjnym. Potem trafi do skarbnika.
- Z naszych wyliczeń wynika, iż koszty wyniosą około 4 000 000 zł w skali roku. Pamiętajmy jednak, że dwukrotne wydłużenie czasu przejazdu może mieć znaczący wpływ na zwiększenie liczby osób decydujących się skorzystać z transportu publicznego. A o to przecież nam
chodzi. Zatem zwiększenie liczby sprzedanych biletów może wpłynąć na ograniczenie straty dla budżetu miasta z tytułu wprowadzonych zmian – mówi prezydent Zdanowska.W uchwale jest określony termin do kiedy zostanie wydłużony czas biletów: do 31 grudnia 2019 r. z możliwością dalszego wydłużenia tego terminu.- We wtorek zapraszamy na pierwsze posiedzenie sztabu koordynacyjnego w Centrum Sterowania Ruchem. Narady koordynacyjne wspólnie ze służbami prowadzą na bieżąco, ale chcielibyśmy także oddać ich do Państwa dyspozycji. Raz w tygodniu będziemy zapraszać na
posiedzenia sztabu, gdzie przedstawimy sytuację na ulicach i wprowadzane rozwiązania – zapowiada Maciej Sobieraj, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi