Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Zaczynamy wiosnę w kinie Charlie
img.php?id=7481 border=


Sprawdź jakie wiosenne premiery przygotowało dla Ciebie kino Charlie. Wśród nich znajdzie się również przedpremierowy pokaz ze specjalną zniżką dla Pań z okazji Dnia Kobiet. Zobacz co jeszcze Charlie planuje na wiosnę!


Ładowanie...
PREMIERY KINO-GALERIA CHARLIE

GDYBY ULICA BEALE UMIAŁAM MÓWIĆ

reż. Barry Jenkins
dramat, komedia, romans 2018, 117'
Młodziutka Tish kocha Fonny'ego nad życie. Z wzajemnością, bowiem chłopak nie widzi świata poza nią. Zostają jednak rozdzieleni, gdy Fonny trafia do więzienia pod zarzutem gwałtu na pewnej Portorykance. Chłopak ma doskonałe alibi, ale zdaje się, że w oczach policji niweluje je kolor jego skóry. Czy miłość i rodzinna solidarność będą w stanie złagodzić traumę dłuższego pobytu w więzieniu?

BRACIA SISTERS

reż. Jacques Audiard
komedia, western, Francja, Hiszpania, USA, Rumunia 2018, 121'
Rok 1851, Charlie i Eli Sisters są nie tylko braćmi, są też zabójcami. Chłopakami, którzy wyrośli na mężczyzn w dzikim, nieprzyjaznym świecie. Tak, mają na rękach krew - krew bandytów, krew niewinnych. Ale oni po prostu nie znają innego życia, ot, są mężczyznami ze spluwami w rękach. Starszy z braci - Eli, ten bardziej skłonny do refleksji, dojrzewa do tego, by zacząć wieść normalne życie. Innego zdania jest wiecznie zamroczony alkoholem Charlie, który próbuje przejąć władzę w tym morderczym duecie.

KAFARNAUM

reż. Nadine Labaki
dramat, USA, Liban 2018, 120'
Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w "Kafarnaum" z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym "chaos", "bezład", "gmatwaninę", dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów.

UŁASKAWIENIE

reż. Jan Jakub Kolski
dramat, Polska 2018, 100'
Historia o rodzicach żołnierza opowiadana z perspektywy ich siedemnastoletniego wnuka Janka. Wpisana w dramatyczne wydarzenia w powojennej Polsce, zawiera jednak unikalną treść: fabuła skupia się przede wszystkim na sile i odwadze rodziców, pokazując ich walkę o odzyskanie godności i równowagi po utracie syna.

GRANICA

reż. Ali Abbasi
fantasy, thriller, romans, Dania, Szwecja 2018, 101'
Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol, a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać.

MY!

reż. René Eller
dramat, Holandia 2018, 100'
Latem w belgijsko-holenderskiej wiosce ośmioro nastolatków podejmuje grę z własną seksualnością. Do czego będą w stanie się posunąć, by przełamać wakacyjną nudę i zaspokoić potrzebę szybkiego zarobku? Na ile przekonanie o własnej dorosłości i gotowości na inicjację, będzie w stanie wytrzymać konfrontację z niedojrzałością emocjonalna typową dla tego wieku. Coraz odważniejsze eksperymenty popychają ich ku niebezpiecznej granicy między dobrem a złem.

WYDARZENIA

CHARLIE KOCHA KOBIETY: CÓRKA TRENERA

26 lutego, godz. 20:00
BILETY: 20 / 18 zł
bilety dla Pań: 15 zł
CÓRKA TRENERA
reż. Łukasz Grzegorzek
dramat / Polska 2018 / 93'
Upalne lato. Maciej Kornet podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

19. TYDZIEŃ KINA HISZPAŃSKIEGO

22 - 28 marca
BILETY: według cennika Kina Charlie danego dnia
KARNETY: 112 zł (na wszystkie filmy) / 54 zł (na 3 filmy)

Hola! Nadchodzi hiszpańska wiosna! Zapraszamy na filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od centrum stołecznego Madrytu, przez Kraj Basków, po Katalonię i Andaluzję!
Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii, święto kina dla widzów zakochanych w słońcu, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

PROGRAM FILMOWY: w piątek, po godz. 12:00 na www.charlie.pl oraz na Facebook'u Kina Charlie

POKAZ PRZEDPREMIEROWY: NAJWIĘKSZY DAR

5 marca, godz. 19:00
BILETY: 20 / 18 zł
Najnowszy film Juana Manuela Cotelo - twórcy filmu Mary's Land. Ziemia Maryi - zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. NAJWIĘKSZY DAR to film, który zupełnie inaczej ustawia perspektywę młodego widza wobec drugiego człowieka.

NAJWIĘKSZY DAR

reż. Juan Manuel Cotelo
fabularyzowany dokument, Hiszpania, Polska 2018, 105'
Fabularyzowany dokument w konwencji? westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). Głównym bohaterem opowieści jest Reżyser (w tej roli sam Cotelo), który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Artystę dopada jednak kryzys twórczy i masa wątpliwości: może zmienić zakończenie? czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie? Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?

STAŁE OFERTY PROMOCYJNE

ŚRODA I NIEDZIELA SENIORA W KINIE CHARLIE
CENA 12zł

NIEDZIELA SENIORA: 24 lutego

10:00 Miszmasz czyli Kogel Mogel 3
10:45, 17:00 Granica (premiera)
11:45 Bracia Sisters (premiera)
12:15 Gdyby ulica Beale umiała mówić (premiera)
12:45 Anioł
13:20 My! (premiera)
14:00 Faworyta
14:30 Ułaskawienie (premiera)
15:00 Sny wędrownych ptaków
15:00 Walc w alejkach
16:15 Green Book
16:30 Planeta Singli 3

ŚRODA SENIORA: 27 lutego

14:00 Faworyta
14:30 Gdyby ulica Beale umiała mówić (premiera)
16:15 Green Book
16:30 Bracia Sisters (premiera)
18:45 Kafarnaum (premiera)

FILMOWE HAPPY HOUR:

28 lutego, godz. 22:00 Green Book

NADCHODZĄCE PREMIERY:

Od 1 marca 2019 r.: Witajcie w Marwen
Od 1 marca 2019 r.: Córka Trenera
Od 8 marca 2019 r.: Szczęśliwy Lazzaro
Od 15 marca 2019 r.: Wszyscy Wiedzą
Od 15 marca 2019 r.: Przemytnik

Pełny repertuar dostępny na stronie: www.charlie.pl

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca