Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kwietniowe wydarzenia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych
img.php?id=7504 border=


Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zadbał abyśmy wiosną nie mogli narzekać na nudę. Czeka nas dużo artystycznych wydarzeń i warsztatów!


Ładowanie...
Wystawa Refotografii Krzysztofa Grzywińskiego
1 kwietnia 2019, godz. 18:00
Miasto dawniej i dziś. Obrazy ulic, budynków, znanych łódzkich zabytków w wersji sprzed lat, zderzonej ze współczesnością. Wydarzenie w ramach akcji Dotknij Teatru – Łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru 2019 Galeria Kawiarnia - wstęp wolny

„Łódź moja miłość” – spektakl teatralny
1 kwietnia 2019, godz. 19:00
Spektakl Stowarzyszenia Miłośników Sztuki „Ponadczasowi”
Autor scenariusza i reżyseria: Aleksandra Czerczyńska
Kierownictwo muzyczne: Mariusz Ambroszczyk
Współpraca reżyserska: Alicja Wieczorek
Spektakl „Łódź, moja miłość” to opowieść o Łodzi na przestrzeni wieków, pełna anegdot, interesujących historyjek, wierszy i piosenek. Kabaretowa forma spektaklu granego przez grupę aktorów 60+ z działającego przy AOIA Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Ponadczasowi, z muzyką na żywo, jest propozycją dla widza w każdym wieku
Wydarzenie w ramach akcji Dotknij Teatru – Łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru 2019
wstęp wolny

"KO_n_TAKT" – Premiera spektaklu
Teatr Tańca KIJO
7 kwietnia 2019, godz. 15:00
Reżyseria, choreografia: Michał Ratajski
Ruch: Emilia Biskupik, Zuzanna Kasprzyk, Sebastian Flegiel, Michał Ratajski, Józef Buchnajzer,
Muzyka: Józef Buchnajzer,
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz, Marta Maciejewska,
KO_n_TAKT – spektakl teatru ruchu, tańca, kontaktu. Z założenia bez konkretnej fabuły. Fabułą otwartą na interpretacje widza, staje się tytułowy temat. Kontakt, dotyk, relacja, zależność, bliskość, a także ich brak. Pewna pustka do zapełnienia, wspomnienie dźwięków, miejsc, zdarzeń i spotkań.
Choreografia budowana na technice tańca - kontakt improwizacji, w nieco poszerzonym obszarze interpretacji tej formy ruchu na polu kontaktu (nie tylko fizycznego, ale i wzrokowego, czy kinestetycznego). Decydująca staje się przestrzeń: otoczenia, architektury, na zewnątrz i wewnątrz nas. Miejsce, punkt odniesienia, punkt kontaktu, ciało w ruchu/bezruchu – stają się elementami partytury, decydującymi o interpretacji obserwowanych fragmentów wydarzeń.
Czas: 49 min
Ilość miejsc ograniczona: 70
Projekt zrealizowany ze środków Dotknij Teatru 2019
Wstęp wolny (z rezerwacją) – rezerwacje przyjmowane od 20 marca (DT2019) / AOIA tel: 42 633 26 41, pn./pt. 8:00-16:00

Wystawa fotografii Studentów PŁ
8 kwietnia 2019, godz. 18:00
Grupa inżynierów włókienników, która polubiła przygodę z fotografią. Prace prezentują ich spojrzenie na relacje międzyludzkie. Udowadniają, że nawet telefonem można uchwycić ciekawy fragment rzeczywistości pejzażu miejskiego lub martwej natury. Zdjęcia studyjne i przewaga fotografii czarnobiałej dodają smaczku przygotowywanej wystawie.
Galeria Baszta – wstęp wolny

„Druga Klinika” Koncert
11 kwietnia 2019, godz. 18:00
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Sala widowiskowa AOIA bilety 20 zł

„Argentico TANGO Psychodelico”
13 kwietnia 2019, godz. 18:00
14 kwietnia 2019, godz. 19:00
Widowisko muzyczne Łódzkiego Teatru Piosenki
„Argentico TANGO Psychodelico” to muzyczny kolaż, mozaika najróżniejszych odmian i przejawów stanu ciała i umysłu, wyrażonych w TANGU. Ten pochodzący z Argentyny gatunek muzyki jest formą uzewnętrznienia silnych, skrajnych emocji, mogący ocierać się o stany psychodeliczne, w których granica pomiędzy rzeczywistością, a projektowanymi przez umysł obrazami się zaciera. Psychodelizm to słowo, które jak żadne inne oddaje prawdziwą naturę tanga, jego neurotyczność, chorobliwą zmysłowość, balansowanie na krawędzi obłędu wynikłego z pasji i erotycznej fascynacji. Pojęcie psychodelizm powstało z połączenia greckich słów psyche (umysł) i delios (objawić) - oznacza po prostu „objawienie umysłu”. Tango jest jednym z narzędzi, który transowe stany psychodeliczne potrafi zademonstrować światu w sposób fizyczny, naoczny i słyszalny poprzez taniec, muzykę i słowo. Zapraszamy na wieczór pełen emocji i pasji - wieczór pełen TANGA !
„Tango zaczyna się w spojrzeniu, kiedy wzrok partnerów się skrzyżuje partnerka nie może odmówić tańca mężczyźnie…”
Realizatorem widowiska jest Łódzki Teatr Piosenki w składzie: Aleksandra Skonieczna, Michał Maj Wieczorek – śpiew, taniec, Maksymilian Pelczarski – akordeon, Rafał Rydyger – skrzypce, Adam Przybylski – kontrabas, Tomasz Stachurski – perkusja, choreografia: Gintautas Potockas
bilety w cenie: 35 zł, tel. 685 528 863

„FOTOGRAFIA... I CO DALEJ ?”
15 kwietnia 2019, godz. 18:00
Wystawa prac Zofii Muchowicz
Zofia Muchowicz uprawia fotografię zawodowo od 1968 roku w wielu jej odmianach w tym również fotografię użytkową dla potrzeb naukowych. W dziedzinie artystycznej nie poprzestaje na fotograficznym uchwyceniu rzeczywistości, dokonując przetworzeń, wplatając w obraz zdjęciowy własne formy plastyczne. Wzbogacając strukturę fotografii treściami plastycznymi, uzyskuje odmienny nowy wymiar, niecodzienną, często oniryczną wymowę. Brała udział w wystawach indywidualnych w Galerii Stacji Nowa Gdynia, w Zgierskiej Galerii Sztuki, w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz w wystawach zbiorowych w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Galerii Bałuckiej.
Galeria Kawiarnia - wstęp wolny

Studenckie Czwartki: „Świat może być celem, ale człowiek jest drogą" – spotkanie z podróżniczką Anitą Olszak.
25 kwietnia 2019, godz. 17:00
Świat bez ludzi byłby tylko światem. Z nami staje się darem. To dzięki ludziom wciąż możemy odkrywać na nowo już odkryte lądy. Dalekie, ale i bliskie. Zapraszam w długą podróż zwaną życiem, gdzie to człowiek zawsze był, jest i będzie drogą”- tymi słowami Anita Olszak, poszukiwaczka od zawsze, podróżniczka od niedawna, zaprasza na spotkanie. Przyjdźcie by posłuchać zwyczajnych, choć fascynujących relacji z wypraw i zachwycić się zdjęciami z różnych zakątków globu, w tym z gorącego Bangkoku, z którego za chwilę wróci.
Kawiarnia AOIA – wstęp wolny

„Echo November Delta” spektakl teatralny
25 kwietnia 2019, godz. 19:00
Spektakl „ECHO NOVEMBER DELTA” dedykowany jest młodzieży. Mówi głosem odważnym i do bólu szczerym. Pokazuje ciemniejszą stronę rzeczywistości, która brutalnie oddziela naiwne dzieciństwo od świadomej dorosłości. Aktorzy Studia Saturator z jego liderką Maszą Bogucką, napisali scenariusz bazując na ankietach, w których młodzi ludzie mówili o wpływie współczesnych, niepokojących zjawisk na ich życie. Przebodźcowani informacjami o dramatach, konfliktach zbrojnych, politycznych niepokojach, problemach społecznych w skali mikro i makro, wreszcie dziejącym się niemal co roku końcu świata. Na drodze wspólnych rozmów i improwizacji, młodzi i twórcy zbudowali miejsce, w którym rozegra się historia tylko na pozór wyobrażona. Sześć przypadkowych postaci i próba wydostania się z klaustrofobicznej zbiorowej halucynacji. Tylko czy aby na pewno halucynacji….? Spektakl Fundacji Wyspa Kreacjuszy w partnerstwie z AOIA, powstał w ramach projektu „Młodzi w natarciu – realizacja spektaklu dla młodych widzów pod roboczym tytułem „The End”. Projekt sfinansowano ze środków zadania Miejski Program Mikrograntów, współfinansowanego ze środków Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS”
Reżyseria, oprawa sceniczna, nagrania video: Masza Bogucka.
Koordynacja projektu: Katarzyna Żmuda.
Montaż projekcji video i dźwięku: Patryk Steczek
Budowa scenografii: Jan Kraska
Foto: Adam Szadkowski
Oprawa graficzna: Brian Machado
Scenariusz: Aktorzy Studia Saturator i Masza Bogucka
bilety: 15.00 zł (bilet ulgowy) i 20.00 zł (bilet normalny)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca