Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Nowe miejsca rekreacji
img.php?id=7649 border=


Siłownia plenerowa, street workout, a może tor rolkowy? Wszystko to powstaje w tym roku w Łodzi w ramach Budżetu Obywatelskiego.


Ładowanie...
Łodzianie cenią sobie aktywny wypoczynek i chętnie korzystają z takich miejsc. Trwają prace nad: strefą street workout w Parku Abramowskiego, siłownią plenerową w Parku na Janowie, domknięciem ścieżki biegowej na Stawach Jana, torem rolkowym na Olechowie oraz siłownią plenerową przy osiedlu Nowe Polesie. Budowane jest także boisko do gry w bule. To ostatnie powstaje na terenie Lunaparku.
- W Bulach nie ma ograniczeń wiekowych, mogą grać dziadkowie, dzieci, wnukowie. Jest to po prostu zabawa, w którą cała rodzina może się bawić. W Łodzi coraz więcej osób jest zainteresowanych grą w bule, powstały już dwa kluby, staraliśmy się, żeby powstało takie miejsce profesjonalne. – mówi Włodzimierz Krawczyk, wiceprezes Klubu Graczy Bulowych.

W czasie turnieju bulowego zawodnik może pokonać odległość nawet 12-13 kilometrów.
- Miejsc do aktywnego wypoczynku przybywa co roku. Najbardziej oblegane są siłownie plenerowe , czy strefy street workout – czyli miejsca, w których można pracować nad rzeźbieniem ciała, obciążonego tylko własnym ciężarem. – mówi Małgorzata Kryzińska – z-ca dyr. Zarządu Zieleni Miejskiej.

Ale coraz chętniej mieszkańcy korzystają także z pump track’ów – doskonaląc wyczynową jazdę na rowerze, czy skate parków – do nauki jazdy na deskorolce lub rolkach.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca