Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łódzkie Błonia nową lokalizacją Runmageddonu
img.php?id=7655 border=


Runmageddon to ekstremalny bieg przez przeszkody, który zyskał w Polsce wielu sympatyków za sprawą organizowanej cyklicznie imprezy sportowej pod tą samą nazwą. W ciągu 5 lat w wydarzeniu udział wzięło już ponad 200 000 osób, a w ramach obchodów 596. Urodzin Łodzi do startu udało się przekonać kolejnych łodzian, zachwyconych emocjami, jakie wywołały treningi w specjalnie przygotowanej, urodzinowej strefie na Piotrkowskiej.


Ładowanie...
Pierwszy łódzki bieg odbędzie się 17 sierpnia u zbiegu ulic Konstantynowskiej i Pułkownika Stanisława Juszczakiewicza „Kornika”. Będzie to jednodniowe wydarzenie sportowe, dostępne w 6 formułach, w którym wziąć udział mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy uczestnik, niezależnie od przygotowania fizycznego, będzie mógł znaleźć coś dla siebie, bo organizator zapowiada opracowanie aż trzech pełnych niespodzianek tras o różnym stopniu trudności dla dorosłych: Intro - 3 km i 15 przeszkód, Rekrut dziennej - 6 km i 30 przeszkód oraz Rekrut w wersji nocnej. - Z Runmageddonem jest tak, że ten bieg wciąga i chce się ciągle więcej. Ja lubię stopniować wrażenia więc zacząłem od Intro, a poźniej potoczyło się samo, kolejne starty i dłuższe dystanse. - opowiada Bartłomiej, programista z Łodzi. Organizatorzy zapewniają, że nie są konieczne żadne wcześniejsze przygotowania a początkujący Runmageddończycy mogą liczyć na wsparcie i motywacje ze strony bardziej doświadczonych uczestników. Na stronie internetowej z zapisami znajduje się szczegółowy „dekolog debiutanta”, który pomoże dostosować ubiór, wybrać trasę i prawidłowo się zapisać. - Mój pierwszy Runmageddon pokonałam bez większego przygotowania. Spodobało mi się. Przeszkody stanowiły ciekawe wyzwania, a trasę świetnie przebiegało się w towarzystwie znajomych. Na mecie pomyślałam: chcę więcej i chcę robić to coraz lepiej. Zaczęłam się przygotowywać do kolejnych startów. - mówi Kinga, łodzianka. Również na dzieci będzie czekać pełna wrażeń trasa Runmageddon Kids*, przeznaczona dla małych śmiałków w wieku od 4 do 11 lat, a także Runmageddon Family, czyli trasa drużynowa dla całej rodziny, licząca 2 km. Nastolatkowie między 12. a 15. rokiem życia będą mogli wziąć udział w formule Junior*, natomiast młodzież powyżej 16. roku życia zaliczana będzie do kategorii dorosły. Dodatkowo na wszystkich startujących i kibiców czeka miasteczko festiwalowe, Strefa Challenge z nagrodami a także specjalne miejsce przeznaczone dla widzów do podziwiania najbardziej widowiskowych przeszkód i zmagań.

Ekstremalny event odbędzie się po raz pierwszy na Łódzkich Błoniach. Emocjonujące dyskusje nt. lokalizacji łódzkiego biegu zostały niedawno rozwiane, co wywołało kolejne pytania. - Spodziewam się tras pełnych niespodzianek i ciekawych przeszkód. Liczę, że Runmageddon w Łodzi będzie naprawdę mocnym wyzwaniem – dodaje Bartłomiej. Mieszkańcy Łodzi bardzo ochoczo startują w corocznych edycjach Runmageddonu. Często można ich spotkać pokonujących ekstremalne trasy i przeszkody w Warszawie, Trójmieście, czy też na Śląsku lub w Małopolsce. Tym razem nie będą musieli jechać poza swoje miasto, by razem z innymi amatorami tej niecodziennej aktywności wziąć udział w wydarzeniu.

Informacje dla uczestników: https://www.runmageddon.pl/
*start osób w wieku od 4-17 lat możliwy jest tylko po osobistym i pisemnym poświadczeniu wydania zgody na start przez opiekuna prawnego. Dzieci startujące w Runmageddonie Kids, młodzież biegnąca w Runmageddonie Junior oraz nastolatkowie między 16-18 rokiem życia mogą startować w dedykowanych im formułach za osobistą i pisemną zgodą opiekuna prawnego.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca