Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łódź letnią stolicą melomanów
img.php?id=7656 border=


Choć Łódź kojarzy się głównie z przemysłem filmowym, coraz mocniej zarysowują się na jej mapie także melomańskie tendencje. Gdzie nie spojrzeć czeka na nas koncert, którego nie można przegapić. A ten rok to dla miłośników dobrych dźwięków prawdziwe żniwa, ponad 60 koncertów z gatunków muzyki kameralnej, jazzowej, rockowej, elektronicznej.


Ładowanie...
Najlepszym przykładem jest 8 imprez muzycznych: 12. Letnia Akademia Jazzu, Geyer Music Factory. „Bez prądu i pod prąd”, LDZ Alternatywa, Piotrkowska Kameralnie, Songwriter Łódź Festiwal, Manu Summer Jazz Sundays, Textorial Park i Apertus Quartet cykl koncertów „Jazzujemy…” , Plenerowe koncerty w altanie Parku Źródliska.

1. 12. Letnia Akademia Jazzu
to zarówno legendy jazzu jak i debiutanci, muzycy z różnych części świata, warsztaty, wykłady, seminaria organizowane w ramach Jazz Connective , innowacyjnego projektu zrzeszającego profesjonalnych muzyków, producentów i promotorów. Współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Kreatywna Europa. Projekt ten realizowany będzie w siedmiu partnerskich miastach europejskich: Ljubljanie, Helsinkach, Dublinie, Birmingham, Londynie, Lyonie oraz Łodzi. Część wydarzeń bezpłatna. Większość biletowana. 12. Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.

2. Geyer Music Factory
- "Łódź bez prądu i pod prąd". Koncerty tegorocznej edycji odbywają się pod hasłem przewodnim "Łódź bez prądu i pod prąd" – na festiwalowej scenie wystąpią znani i cenieni polscy artyści, dla których Łódź jest ich miastem. Zgodnie z hasłem „Łódź bez prądu” część koncertów odbędzie się unplugged. Impreza biletowana.

3. Manu Summer Jazz Sundays.
To 10. edycja festiwalu. Podczas niedzielnych koncertów na Małym Rynku Jazzowym, usłyszymy najlepszych polskich muzyków (m. in. Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański). Wstęp bezpłatny.

4. "Jazzujemy... "
| cykl koncertów Apertus Quartet w Amfiteatrze w Textorial Park. Wstęp wolny. Trzy koncerty, jeden już za nami. Kwartet smyczkowy, zaprezentuje największe hity światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej w swojej aranżacji oraz najlepsze motywy muzyczne w historii kina w jazzowej odsłonie.

5. LDZ Alternatywa
To już 11 wakacyjny cykl plenerowych koncertów. Letnie koncerty w Fabryce Sztuki, to czas kiedy dawne magazyny Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana, zamieniają się w przestrzeń wypełnioną muzyką. W tym roku w programie znalazły się gatunki od funku, przez jazz po elektronikę, od występów kameralnych po wieloosobowe, od tanecznej międzywojennej Warszawy po współczesny Londyn. Projekt LDZ Alternatywa 2019 dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

6. Plenerowe koncerty w altanie Parku Źródliska
Organizatorzy „Letnich Koncertów w Altanie” starają się przywrócić tradycję koncertowania w Parku Źródliska, gdzie już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra działająca przy fabrykach Scheiblera. Cykl, zainaugurowany w 2013 roku, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem łodzian z kilku powodów: nastrojonego wakacyjnie repertuaru i bardzo dobrych wykonawców, pięknego miejsca i beztroskiej atmosfery. Polecamy! I przypominamy, że na słuchaczy czekają w parku krzesła, leżaki, ławki, koce i dobra pogoda!…

7. Songwriter Łódź Festiwal
W tym roku Songwriter Łódź Festiwal obchodzi swoje pięciolecie. Od 2015 roku na skrzyżowaniu Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia prezentowali się artyści z różnych stron świata, m.in. z Australii, USA, Anglii, Holandii, Danii, Ukrainy, Estonii oraz z Polski. W sumie, pod słynnym już zegarem, odbyło się 138 koncertów. Każdy cykl to różnorodne gatunki muzyczne, każdy koncert to unikatowy klimat w samym sercu miasta. Cotygodniowe spotkania pod zegarem, w samym centrum Łodzi, na ul. Piotrkowskiej, tworzą wyjątkową atmosferę, której nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie. Charakter małego klubu przeniesiony w przestrzeń publiczną daje szansę przechodniom doświadczenia nieznanych wrażeń i zachęca do poznawania nowej muzyki. Songwriter Łódź Festiwal stawia przede wszystkim na promocję młodych, utalentowanych muzyków, którzy nie mają jeszcze wyrobionej marki. To tu u progu swojej kariery grali tacy artyści jak Daniel Spaleniak, Kortez, Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni czy Rosalie.

8. Piotrkowska Kameralnie
Piotrkowska Kameralnie to cykl otwartych letnich spotkań z muzyką w formie plenerowych koncertów w Pasażu Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej. Trzecia edycja wydarzenia odróżnia się dużą różnorodnością prezentowanych styli muzycznych, a także zachowuje wysoki poziom artystyczny poprzednich realizacji. Ubiegłoroczne koncerty cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców Łodzi oraz turystów, a dobór repertuaru dokonany przez Fundację „Mozart i Ty” gwarantował entuzjastyczną reakcję publiczności. Pod opieką koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej, Tomasza Gołębiewskiego powstał program złożony z koncertów muzyki jazzowej, klasycznej, a także autorskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem „Piotrkowska Kameralnie” jest Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca