Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim
img.php?id=7693 border=


Już od 14 września – od północy można będzie oddać głos w tegorocznej, VII edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy Łodzi mogą wybierać spośród 1027 projektów. Głosowanie potrwa 3 tygodnie do 6 października.


Ładowanie...
- Cieszę się, że wśród projektów zgłoszonych do Budżetu jest taka różnorodność – od niewielkich projektów po wielkie inwestycje, od takich, co zostaną na lata, jak chodnik, aż po projekty miękkie, takie jak zajęcia z samoobrony, czy jogi – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Tradycyjnie już głosować można w formie papierowej – przez dwa tygodnie – od 14 do 29 września a także w formie elektronicznej. Głosowanie elektroniczne dłuższe jest od głosowania papierowego o tydzień. Mapę z punktami do głosowania można znaleźć na stronie www.lodz.pl/bo. Tam także dostępna jest lista ze wszystkimi dopuszczonymi do głosowania projektami. Już teraz można projekty oglądać, analizować, po to, by wybrać te najbardziej interesujące.

- W tegorocznej edycji ŁBO można zagłosować na maksymalnie pięć projektów. To co wyróżnia tę edycję, to możliwość głosowania na 5 różnych osiedlach. – informuje Damian Raczkowski, przewodniczący komisji Rady Miejskiej do spraw Budżetu Obywatelskiego.

Do tej pory trzeba było wybrać jedno osiedle, na którym chcieliśmy oddać głosy. W tym roku także budżet obywatelski realizowany jest tylko na poziomie osiedlowym, nie ma w ogóle projektów ponadosiedlowych. Aby zagłosować trzeba mieć numer PESEL, nie ma ograniczenia wiekowego. Podczas głosowania elektronicznego na numer telefonu wysyłany jest specjalny kod, dzięki któremu można zakończyć proces głosowania. Na jeden numer może być wysłane do pięciu kodów – czyli może zagłosować maksymalnie 5 osób.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca