Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

„Książka za worek śmieci” i inne akcje Empiku dla planety
img.php?id=7695 border=


Zbliża się trzeci tydzień września, a to oznacza kolejną edycję międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, zainaugurowanej w Australii w 1989 roku. Wzrost świadomości ekologicznej oraz alarmujące informacje w sprawach klimatycznych sprawiają, że z roku na rok uczestników akcji na całym świecie przybywa, a odpowiedzialnie społecznie firmy konsekwentnie realizują działania na rzecz planety. „Książka za worek śmieci”, pokazy filmów, spotkania i warsztaty – to tylko niektóre wrześniowe inicjatywy Empiku.


Ładowanie...
Empik systematycznie wdraża przyjazne środowisku rozwiązania, a niedawno zainicjował także program #EmpikKochaPlanetę. W ramach kampanii podczas weekendu 20-22 września w całej Polsce odbędzie się szereg działań mających na celu aktywizację i edukację ekologiczną mieszkańców.

22 września o godzinie 11.00 w ośmiu miastach wystartuje wspólna akcja Empiku i Anny Jaklewicz „Książka za worek śmieci”.
Chcemy aktywować mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Łodzi, Poznania i Katowic do wspólnego działania na rzecz środowiska oraz na rzecz miasta. Dlatego razem ruszymy w teren by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na uczestników akcji czekają książki – mówi Anna Jaklewicz, współorganizatorka akcji.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja ekologiczna, zainicjowana właśnie przez Annę Jaklewicz – autorkę książek podróżniczych i aktywistkę. Dotąd działania realizowane były lokalnie przy okazji festiwali podróżniczych i literackich. Teraz przy wsparciu Empiku i przy okazji weekendu Sprzątania Świata inicjatywa osiągnie wymiar ogólnopolski.

CZY KAŻDY OTRZYMA KSIĄŻKĘ?
Dla uczestników akcji w każdym z miast mamy sto książek. Otrzyma je sto osób, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu w danym mieście i później wezmą udział w akcji.

JAK MOGĘ SIĘ PRZYŁĄCZYĆ?
Pobierz wejściówkę dostępną przez Goingapp.pl lub aplikację Going:
https://goingapp.pl/evt/2153164/ksiazka-za-worek-smieci-razem-sprzatamy-lodz
Kilka dni przed akcją otrzymasz mail z dodatkowymi informacjami.

GDZIE I KIEDY SIĘ SPOTYKAMY?
Widzimy się w niedzielę 22.09.2019 o godzinie 11.00 w Łodzi. Będziemy sprzątać Las na Brusie. Spotykamy się przy skrzyżowaniu ul. Krańcowej oraz ul. Władysława Syrokomli
https://goo.gl/maps/Nn5YnMyi7C5GDLBAA
Na miejscu czekać będą na Was koordynatorzy Empiku, którzy wręczą Wam worki i rękawice, a potem wspólnie ruszymy w teren. W pierwszej kolejności w akcji będą mogły wziąć udział osoby zarejestrowane (które pobrały i okażą wejściówki), w miarę dostępności miejsc w akcji będą mogły wziąć udział także osoby niezapisane.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Dobrą energię, przekąski, napoje. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Dobrze założyć wysokie, sportowe buty, długie spodnie i nakrycie głowy.
Partnerzy akcji:
Grupa Wydawnicza Foksal, Urząd Miasta Łódź

***** W niedzielę 22 września jest również obchodzony Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji mieszkańcy Łodzi mogą w tym dniu za darmo podróżować komunikacją miejską. Zachęcamy do zostawienia samochodu w domu i skorzystanie z transportu zbiorowego. Z bezpłatnego przejazdu będzie mógł skorzystać każdy, kto posiada dowód rejestracyjny samochodu, wraz z tyloma osobami, na ile zarejestrowany jest pojazd.
Dojazd na Brus jest możliwy autobusami linii 43A i 43B, które kursują dworca Łódź Kaliska do Konstantynowa Łódzkiego.
Poza wspólnym sprzątaniem mieszkańcy Łodzi będą mogli wziąć udział także w dwóch warsztatach:

Warsztaty recyclingowe – Ekowiklina, czyli wiklina z papieru
21 września, godz. 12: 00 - 16:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5 (w salonie na niższym poziomie)
Strona po stronie, artykuł po artykule i… do kosza. Tak zwykle kończą swój żywot przeczytane gazety i ulotki. Jednak nie musi tak być. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak makulaturze nadać nowe życie i zamienić ją w ekowiklinę oraz pod okiem fachowca stworzyć własnoręcznie ozdoby do domu z cienkich ruloników powstałych wcześniej ze starych gazet. Tak powstałe dekoracje uczestnicy będą mogli zabrać do domu.

Warsztaty Odnawialne źródła energii
21 września, godz. 12: 00 - 16:00
Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5 (przed salonem na niższym poziomie)
Energię słońca, wiatru i wody, czyli odnawialnych źródeł energii będzie można naocznie i namacalnie poznać podczas ekologicznych warsztatów. Dzięki specjalnym modelom i pod okiem eksperta zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli dowiedzieć się m.in., w jaki sposób woda jest podgrzewana za pomocą promieni słonecznych? Czym są panele fotowoltaiczne i jak działają? W jaki sposób wiatrak wytwarza prąd? Co to są wiatrownie i jak są wykorzystywane przy wytwarzaniu prądu elektrycznego? W jaki sposób wykorzystywano energię przepływającej wody do napędzania tartaków i młynów? Poza tym uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wzięcia udziału w wyścigach samochodów i robotów zasilanych panelami fotowoltaicznymi. Chętni będą mogli również – przy pomocy modeli elektrowni wiatrowych – samodzielnie wytworzyć prąd.

Kontakt do koordynatora:
Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak
Koordynatos ds. eventów
Empik Manufaktura
iwona.kazmierczak@empik.com
tel. 603-117-072

Więcej informacji znajdziesz również w social mediach:
https://www.facebook.com/empikcom
https://www.instagram.com/empikcom
https://www.linkedin.com/company/empik-group
https://twitter.com/empik

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca