Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Light Move Festival 2019 – Komunikacja miejska i zmiany w organizacji ruchu
img.php?id=7703 border=


Light Move Festival 2019 – Komunikacja miejska i zmiany w organizacji ruchu Tegoroczna edycja Light.Move.Festival. odbędzie się w weekend 27-29 września w przestrzeni ul. Piotrkowskiej, oraz Nowego Centrum Łodzi. W każdy festiwalowy dzień między godz. 18.00 – 01.00 w centrum miasta panować będą specjalne zasady przemieszczania się zarówno samochodem jak i komunikacją miejską.


Ładowanie...
Jak co roku zachęcamy do wyboru komunikacji miejskiej, która w tych dniach będzie kursować zamkniętymi ulicami i wydłużone zostaną godziny kursowania autobusów i tramwajów. Obszar festiwalowy umożliwia uczestnikom obejrzenie wszystkich atrakcji po obrębie zamkniętego koła. - Po raz pierwszy w tym roku stworzyliśmy trasę festiwalową, która tworzy domknięty ring. Można rozpocząć ją w dowolnym punkcie, obejrzeć wszystkie atrakcje, i do niego wrócić. To powinno ułatwić wygodne spacerowanie po mieście i trasie wydarzeń – mówi Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. – Przepraszamy wszystkich, których dotkną utrudnienia.

W piątek, sobotę i niedzielę w godz. 18:00-1:00 całkowicie zamknięte zostaną ulice:
• Piotrkowska od Mickiewicza do Więckowskiego
• Roosevelta od Piotrkowskiej do bramy na OFF Piotrkowska
• Zamenhofa od Kościuszki do Piotrkowskiej
• Struga od Kościuszki do Piotrkowskiej
• Tuwima od Piotrkowskiej do Kilińskiego
• Moniuszki
• 6 Sierpnia od Kościuszki do Piotrkowskiej
• Traugutta
• Sienkiewicza od Tuwima do Narutowicza
• Kilińskiego od Tuwima do Jaracza
• Zielona od Kościuszki do Piotrkowskiej
• Narutowicza od Piotrkowskiej do Uniwersyteckiej
• Wschodnia od Jaracza do Narutowicza
• Piramowicza
• Polskiej Organizacji Wojskowej od Jaracza do Rodziny Poznańskich
• Sterlinga od Jaracza do Narutowicza
• Plac Dąbrowskiego
• Składowa
• Knychalskiego
• Rodziny Poznańskich

Po ulicach Struga, Tuwima, Kilińskiego i Rodziny Poznańskich kursować będzie komunikacja miejska, która zapewni wygodny dojazd do festiwalowych miejsc. Linie 1, 2, 3, 4, 6, 10B, 11B, 13, 57, 59, 80, 83 i Z13 zostaną wydłużone i kursować będą do ok. 1 w nocy. Nocne linie obsługiwane będą przegubowymi autobusami. Ponadto linia 18 kursować będzie również w sobotę i niedzielę w godz. 18:00-1:00.
Zmiany w komunikacji miejskiej nastąpią w piątek, sobotę i niedzielę w godz. 18:00 – 1:00.

Linia 1 DW. ŁÓDŹ CHOJNY – Kilińskiego – Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza – RADIOSTACJA
Linia 3 zostanie wydłużona na Chojny Kurczaki przez Rzgowską.
Linia 4 HELENÓWEK – Zgierska, Nowomiejska, plac Wolności, Legionów, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Lodowa – CM. ZARZEW
Linia 5 CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, plac Niepodległości, Piotrkowska, Przybyszewskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Kilińskiego, Franciszkańska, Wojska Polskiego, Zgierska, Limanowskiego – DW. ŁÓDŹ ŻABIENIEC
Linia 9A LEGIONÓW - Zielona, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września - OLECHÓW
Linia 9B ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Rokicińska, Hetmańska, Odnowiciela, Ofiar Terroryzmu 11 września – OLECHÓW
Linia 12 RETKINIA – Wyszyńskiego, Bratysławska, Karolewska, Bandurskiego, Włókniarzy, Kopernika, Gdańska, Legionów, plac Wolności, Pomorska, działki, Telefoniczna, Giewont – STOKI
Linia 13 TEOFILÓW – Aleksandrowska, Limanowskiego, Włókniarzy, Legionów, Zielona, Kościuszki, Piotrkowska Centrum, Piłsudskiego, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza – RADIOSTACJA
Linie 51, 53A, 53B, 53C, 53D, 53E, 61 zostaną skierowane na pl. Mikulskiego. Od skrzyżowania Uniwersytecka / Narutowicza pojadą al. Rodziny Scheiblerów i al. Rodziny Grohmanów do Wydawniczej.
Linia 57 z Marysina dojedzie bez zmian do skrzyżowania Sterlinga / Rewolucji 1905 r., a następnie Rewolucji 1905 r., Uniwersytecką, Rodziny Scheiblerów i Rodziny Poznańskich do dworca Łódź Fabryczna, gdzie wróci na swoją trasę. W druga stronę od dworca Łódź Fabryczna pojedzie Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecką i Jaracza do Sterlinga.
Linia 58A i 58B ze Stoków pojedzie na plac Mikulskiego. Z ul. Jaracza skierowana zostanie Uniwersytecką, Rodziny Scheiblerów i Rodzin Grohmanów do Wydawniczej.
Linia 59A specjalnie uruchomiona linia dodatkowa do wzmocnienia obsługi trasy na Doły. Kursować będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godz. 18-01 na poniższej trasie: DOŁY - Wojska Polskiego, Franciszkańska, Kilińskiego, Pomorska - PL. WOLNOŚCI - Nowomiejska, Zgierska, plac Kościelny, Wojska Polskiego, Sporna, Zagajnikowa, Inflancka, Strykowska, Wojska Polskiego - DOŁY
Linia 77 skierowana zostanie na plac Mikulskiego. Od Przędzalnianej pojedzie Tuwima, Rodziny Kindermanów i Rodziny Grohmanów do Wydawniczej.
Linia 85A i 85B z Marysina i Arturówka do skrzyżowania Sterlinga / Rewolucji 1905 r. dojedzie bez zmian, a następnie Rewolucji 1905 r., Uniwersytecką, Rodziny Scheiblerów i Rodziny Grohmanów do krańcówki na placu Mikulskiego. W drugą stronę pojedzie Rodziny Grohmanów, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecką i Jaracza do Sterlinga gdzie wróci na swoją trasę.
Linia 86A i 86B z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Uniwersytecka - Jaracza dojedzie bez zmian, a następnie Jaracza i dalej obecnymi trasami w kierunku Retkini.
Linia 96A, 96B i 96C z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Rewolucji 1905 r. - Sterlinga dojedzie bez zmian, a następnie Rewolucji 1905 r., Uniwersytecką, Narutowicza i dalej obecnymi trasami.
Linia Z13 DĄBROWA NIŻSZA – Śląska, Kilińskiego, Broniewskiego, RydzaŚmigłego, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Rodziny Scheiblerów, Rodziny Grohmanów, Rodziny Kindermanów, Kopcińskiego, Rydza-Śmigłego, Niższa – DĄBROWA NIŻSZA
Linia N7A i N7B z Retkini od al. Kościuszki pojedzie ulicami Zieloną, Wólczańską, Struga, Tuwima, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich i Rodziny Scheiblerów do Narutowicza, gdzie wróci na swoją trasę.
Z Telefonicznej i Nowosolnej od skrzyżowania Jaracza / Uniwersytecka pojedzie Uniwersytecką, Rodziny Schieblerów, Tuwima, Struga, Gdańską i Zieloną do Kościuszki, gdzie wróci na swoją trasę w kierunku Retkini.
Linia N8 pojedzie z Przędzalnianej prosto Tuwima do Kościuszki bez przejazdu przez dworzec Łódź Fabryczna. W kierunku Dąbrowy z Kościuszki pojedzie ulicami Zieloną, Wólczańską, Struga, Tuwima i Kilińskiego do dworca Łódź Fabryczna, gdzie wróci na swoją trasę.


Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki:
Rodziny Scheiblerów – dworzec Łódź Fabryczna w obu kierunkach
Jaracza – Sterlinga na zachód

W noce z 27 na 28 oraz z 28 na 29 września wszystkie linie nocne obsługiwane będą taborem przegubowym, natomiast w noc z 29 na 30 września taborem przegubowym będą obsługiwane linie N1AB, N2 i N7AB.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca