Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Bezpłatne wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych odwiedzających łódzkie cmentarze
img.php?id=7712 border=


W tym roku osoby, które odwiedzą bliskich zmarłych na łódzkich cmentarzach komunalnych, a mają problemy z samodzielnym poruszaniem - będą mogły bezpłatnie skorzystać z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie będą dostępne w kancelariach nekropolii, które znajdują się przy wejściu do cmentarza. By wypożyczyć sprzęt będzie trzeba jedynie wypełnić krótkie oświadczenie.


Ładowanie...
- Skąd taki pomysł? Z naszych rozmów i obserwacji z lat poprzednich. Sam spotykałem się z taką sytuacją, że starsza osoba, o kuli, lasce czy wspierająca się na ramieniu kogoś z rodziny próbuje dojść do pomnika bliskiej sobie osoby. Mam świadomość, że to taki typ ludzi, takie charaktery, że niezależnie od chorób, wieku czy niedołężności - taka osoba będzie chciała odwiedzić grób zmarłego. I takim osobom trzeba pomóc. Dla nich w tym roku będziemy mieć propozycję wsparcia.

Przy trzech komunalnych cmentarzach: Doły, Szczecińska i Zarzew będzie istniała możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego dla takiej osoby – mówi Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta Łodzi.

Wózki będą dostępne u administratora cmentarza. Każda z tych nekropolii ma administrację. Administracja, zwyczajowo, 1 listopada działa od godz. 10 do godz. 16. Siedziba administracji znajduje się przy wejściu na cmentarze: Na Dołach przy al. Palki, na Szczecińskiej - przy ul. Hodowlanej oraz na cmentarzu Zarzew - przy ul. Przybyszewskiego. Każda osoba chcąca wypożyczyć wózek dla osoby bliskiej będzie musiała wypełnić tylko krótkie oświadczenie.

Ile tych wózków będzie dostępne przy cmentarzu?
- Myśleliśmy o 3 przy każdym z nich. Ale czekamy też na reakcję ze strony zainteresowanych - jeśli w ciągu tego miesiąca dostaniemy jasny odzew, że to dobry pomysł, że jest wielu zainteresowanych taką formą pomocy - wózków może być więcej – zapewnia Katarzyna Tręda – Pisera, Rzecznik Osób Niepełnosprawnych w Łodzi.

Miasto taką propozycję przygotowało dla 3 cmentarzy komunalnych, ponieważ tu ma swoją administrację.
- Trudno nam dysponować czasem i zasobami nekropolii wyznaniowych, np. katolickich. Jednak mogę pomóc administratorom innych cmentarzy. W najbliższych dniach skieruję pismo do tych administracji - jeśli uważają, że taka forma wsparcia osób niesamodzielnych, z problemami z poruszaniem się jest dobra - pomożemy im skoordynować wypożyczenie takich wózków – dodaje Katarzyna Tręda – Pisera.

Na sygnały dotyczące ewentualnego zapotrzebowania na wypożyczenie wózków ze strony osób starszych oraz ich opiekunów czeka Rzecznik Osób Niepełnosprawnych pod nr telefonu: 42 638 45 74, 42 638 45 40
Dodajmy, że nie będzie trzeba się zapisywać, by wypożyczyć wózek. Biuro Rzecznika potrzebuje jedynie szacunkowych informacji, ile sprzętu powinno przygotować na 1 listopada.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca