Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Rozbudowa placu zabaw na Zdrowiu
img.php?id=7729 border=


Zakończyły się prace przy czwartym etapie budowy Lunaparku. Powstały kolejne strefy zabawowe o bardzo różnym charakterze, dzięki czemu z tego miejsca, mogą już korzystać łodzianie, niemal w każdym wieku.


Ładowanie...
W tym roku, w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego 2018/2019 powstały aż 4 strefy: bulodrom, czyli boisko do gry w bule, strefa trampolin, strefa malucha a także rozbudowane zostało Wzgórze Trzech Wież. Strefa Malucha – to strefa dla najmłodszych dzieci.

- To jest uzupełnienie tego, czego dotychczas nie było na tym terenie, bo są to zabawki dedykowane dzieciakom w wieku od roku do pięciu lat. Typowo wielofunkcyjna przestrzeń, na której najmłodsi łodzianie mogą rozwijać się ruchowo. – mówi Piotr Keda z Zarządu Zieleni Miejskiej.
Na Wzgórzu Trzech Wież pojawiło się pięć nowych zjeżdżalni.
- Myślę, że będą świetnie uzupełniać to zapotrzebowanie, które było widać podczas ostatnich wakacji, kiedy to wzgórze było masowo oblegane, nie tylko przez małe dzieci – dodaje Piotr Keda z ZZM.
= Ponad to obok zjeżdżalni rozlokowane są różne chwytaki i inne elementy do wspinaczki. Przy Wzgórzu powstała także Strefa Trampolin, na której znajdują się 4 trampoliny o różnej wielkości (z trampoliną wielkości 2x2 i pozostałymi trampolinami o wielkości 1,5 x 1,5 m).
Nowością w Łodzi jest boisko do gry w bule, czyli tzw. bulodrom. Testowany dziś przez profesjonalistów z Klubu Graczy w Bule.
- Jest to jedyne boisko w Łodzi, na którym można już przygotowywać się do profesjonalnych zawodów, boisko jest na tyle duże, że można równolegle prowadzić kilka rozgrywek – mówi Włodzimierz Krawczyk – wiceprezes Klubu Graczy w Bule. Projekt rozbudowy Lunaparku zakładał także dodatkowe oświetlenie na tym terenie, wybudowanie zupełnie nowej alei, a także dodatkowe kosze na śmieci i ławki oraz poszerzenie monitoringu.

Łączny koszt nowych stref, to 1,9 mln zł, a do tej pory, od 2016 roku, na rozbudowę Lunaparku przeznaczone zostało 7 mln zł.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca