Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Wystawa Sztuka DC Świt Superbohaterów
„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi połączyło siły z DC Entertainment, Warner Bros. Consumer Products oraz Art Ludique – Le Musée, by po raz pierwszy w tej części Europy zaprezentować „Sztukę DC. Świt superbohaterów” – jedyną w swoim rodzaju wystawę, która celebruje bogatą historię DC, jej unikatową mitologię oraz takie ikoniczne postaci jak Superman, Batman, Wonder Woman i Joker. Na wystawie znajdzie się blisko 200 oryginalnych kart komiksów, około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów, jak też wybór oryginalnych filmowych kostiumów i rekwizytów.

Ładowanie...
 
 
 
Na ekspozycji zobaczymy oryginalne rysunki przedstawiające superbohaterów i superzłoczyńców ze stajni DC, jak też kultowe sceny komiksowe stworzone przez takich cenionych artystów, jak Jim Lee, Bob Kane, Neal Adams, Frank Miller, Alex Ross i wielu innych. Zostaną także zaprezentowane oryginalne kostiumy z popularnych filmów DC, m.in. słynna peleryna Christophera Reeve’a z produkcji o Supermanie czy ikoniczny już kostium Wonder Woman noszony w latach 70. przez Lyndę Carter. Kostiumy i rekwizyty z najnowszych filmów w reżyserii Zacka Snydera, Tima Burtona, Joela Schumachera i Christophera Nolana znajdą się obok tych pochodzących z najnowszego filmu „Wonder Woman”. 
 
Ekspozycja odwiedziła dotychczas Paryż, Londyn i Abu Dhabi. Historyczne wnętrze Hali Maszyn w budynku dawnej elektrowni EC1 to jedno z kluczowych miejsc podczas europejskiej trasy wystawy. Na program wydarzeń towarzyszących składają się liczne projekcje, warsztaty oraz wydarzenia specjalne. 
 
Wystawa odbędzie się w ramach 30. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (27–30.09.2019). Czy to nie najlepszy powód do odwiedzenia Łodzi w ten wrześniowy weekend? 
 
Organizator: EC1 Łódź – Miasto Kultury, Art Ludique – Le Musee, Warner Bros, DC Entertainment, Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Partnerzy: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki, Polregio, Egmont
Partner technologiczny: Hycom
Patronat medialny: Filmweb, Stroer
 
Projekt współfinansowany z funduszy Ambasady US
 
Czas trwania wystawy: 28.09.2019 – 2.02.2020
Więcej informacji:
www.switsuperbohaterow.pl
Hala Maszyn EC1, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
 
Bilety już w sprzedaży na:
www.switsuperbohaterow.pl
Goingapp.pl / w aplikacji Going 
Empikbilety.p / salonach stacjonarnych Empik

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas


Współpraca