Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Koronowirus w Łodzi - lista odwołanych wydarzeń jest coraz dłuższa
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowany  rozprzestrzenianiem się koronowirusa rozpoczyna się wielkie przekładanie oraz odwoływanie imprez i spektakli w Łodzi. Jakie wydarzenia odbędą się w bezpiecznych terminach a jaki całkowicie nas ominą ? 

Ładowanie...
W dniu 10.03.2020 Premier Mateusz Morawiecki podał do wiadomości publicznej informacje o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. To zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia, które ma na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Odbywać będą mogły się tylko masowe wydarzenia bez publiczności.
11.03.2020  10:58 - Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania teatru, oper, filharmonii, a także kin i sieci kinowych - informuje Piotr Gliński, minister kultury.
Wiele instytucji rozpoczyna wielkie przeorganizowanie  swoich repertuarów, imprez i spektakli, niektóre z nich zostaną jednak odwołane.
 
Wiemy już że nie dobędzie się Finał Mistrzostw Świata SUPERENDURO 2019/2020 w Łodzi.
Odwołano Targi Pracy Kariera IT w Łodzi.

Filharmonia łódzka wydała oświadczenie :
„Szanowni Państwo, odwołujemy wszystkie wydarzenia organizowane w marcu. W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.
Filharmonia wchodzi w tryb kwarantanny społecznej. W ciągu najbliższych godzin ogłosimy tymczasowe zasady funkcjonowania instytucji, w tym zwrotu zakupionych biletów.
Przepraszamy. Liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Teatr Powszechny odwołuje wszystkie spektakle od 11.03  do 25.03 2020 . Informacje dotyczące spektakli w późniejszych terminach mają być przekazywane na bieżąco .Większość organizatorów publikuje podobne komunikaty powołując  się na oświadczenie prezydent Miasta Łodzi  Hanny Zdanowskiej:
 

Drodzy łodzianie,
kolejne zarażenia koronawirusem COVID-19 w Polsce oraz coraz bardziej prawdopodobne pojawienie się pierwszego przypadku w Łodzi, to dla nas wszystkich nowe wyzwanie.
Dlatego podjęłam decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich miejskich basenów, w tym Aquaparku „Fala”, teatrów, muzeów i domów kultury, lodowisk, hal i innych obiektów MOSiR-u, Nieczynne będą także EC1, ZOO i Palmiarnia.
Wprowadziliśmy także szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Poleciłam dyrektorom placówek odwołanie wszystkich dodatkowych wydarzeń, spotkań i wycieczek.
Specjalne zasady obowiązywać będą także w Urzędzie Miasta Łodzi.
Jednocześnie bardzo proszę o stosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i wyrozumiałość dla decyzji podejmowanych przez administrację rządową, takich jak np. odwoływanie imprez masowych. W Łodzi odwołane i przełożone zostaną m.in. Maraton Dbam o Zdrowie oraz Akademickie Targi Pracy.
To moment w którym musimy być odpowiedzialni i solidarni, kiedy myśląc o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie - powinniśmy także pomagać innym.
Musimy zachować spokój, ale także podstawowe środki ostrożności, nie lekceważyć zagrożenia, ale też nie wpadać w panikę. Musimy być przygotowani na to, że w ciągu najbliższych dni liczba zachorowań wzrośnie, a sytuacja w Polsce będzie przypominać tę, z którą mamy w krajach Europy Zachodniej.
Wszystkie osoby, które zaobserwują u siebie objawy choroby, proszone są o kontakt pod wskazanymi przez służby sanitarne i epidemiologiczne numerami telefonów, gdzie uzyskacie Państwo szczegółowe instrukcje, jak postępować w takiej sytuacji.
Proszę też: pamiętajmy o naszych seniorach, którzy szczególnie narażeni są na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc starszym sąsiadom, którzy z obawy przed zarażeniem chcieliby pozostać przez najbliższy czas w swoich domach.
Pamiętajcie o swoich bliskich, znajomych i przyjaciołach, wspierajcie się wzajemnie, przekazujcie sobie sprawdzone i potwierdzone informacje.
Najlepsze, co teraz możemy zrobić to zachować zdrowy rozsądek i ściśle przestrzegać zaleceń i procedur.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, mieć nadziej że kulturalna i imprezowa Łódź wkrótce wróci do gry.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca