Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Soundedit 2021 - Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych
Tegoroczna edycja projektu Soundedit Spotlight to ponad pięć godzin muzyki na żywo i gwiazda wieczoru – Tomasz Lipiński. Baasch jako gospodarz afterparty. Soundedit Spotlight jest projektem, który Festiwal Soundedit przygotowuje już szósty rok. Tym razem, w zupełnie nowej formie, odbędzie się w Klubie Wytwórnia.
 

Ładowanie...
Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od wielu lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza dedykowana jednej z najbardziej kreatywnych w chwili obecnej grup zawodowych, jakimi bez wątpienia są stojący nieco w cieniu gwiazd – producenci muzyczni, ludzie odpowiedzialni za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy.

Soundedit to miejsce spotkań profesjonalistów z amatorami. Polscy twórcy mają możliwość spotkania z największymi światowymi fachowcami w branży muzycznej. Dzięki wymianie doświadczeń podnoszona jest jakość działań rodzimych przedstawicieli branży muzycznej. Najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”.
 
 
Harmonogram
 
Wspomnienie The Doors
Otwarciem festiwalu będzie koncert upamiętniający 50. rocznicę wydania przez zespół The Doors albumu „L.A. Woman”. Utwory zagra orkiestra pod kierownictwem Marcina Zabrockiego, w której wystąpią m.in. Tomasz Organek, Waluś, Jakub Stankiewicz i Elżbieta Mielczarek.
Wieczorem zaplanowano jeszcze koncert legendarnej łódzkiej kapeli Jezabel Jazz.
 
Wieczór z gwiazdami
22 października będzie dniem gwiazd „Soundedit”. W Wytwórni koncerty zagrają Marc Almond i Midge Ure. Almond to legenda brytyjskiej sceny muzycznej. Założyciel zespołu Soft Cell. Songwriter oraz kompozytor, który w swojej 40-letniej karierze sprzedał ponad 30 milionów płyt. Ure to z kolei wokalista wskrzeszonej w 2008 r. formacji Ultravox, będącej w latach 80. XX w. filarem stylu new romantic. 
 
Soundedit Spotlight
23 października odbędzie się koncert Soundedit Spotlight – to projekt prezentujący artystów rodzimej sceny muzycznej, tym razem poświęcony najciekawszym wykonawcom, którzy wydali swoje albumy w czasie pandemii. Wykonawców wskazali wpływowi dziennikarze muzyczni: Agnieszka Szydłowska (Newonce.Radio), Bartek Chaciński („Polityka”), Jędrzej Słodkowski („Gazeta Wyborcza”), Piotr Stelmach (Radio 357) i Jarek Szubrycht („Gazeta Wyborcza”, „GaMa”). 
Koncerty odbywać się będą naprzemiennie. Na dwóch scenach zagrają:

Wolska – kiedy w marcu 2021 r. debiutowała, w mediach pojawiała się informacja, że jest artystką, która napisała ponad dwieście piosenek. To niezwykle wszechstronna i utalentowana osoba, nie tylko wokalnie, ale również kompozytorsko. Jak sama mówi: pomysłów w głowie ma całą masę i wciąż przychodzą nowe.
Bluszcz – tworzą: Jarek Zagrodny (gitara, produkcja, głos) oraz Romek Zagrodny (gitara). Ich propozycja to rozmarzony synth pop z gitarową werwą i beztroską bryzą. Muzyką zaczęli zajmować się już jako nastolatkowie i od wtedy również grali ze sobą z różną częstotliwością.
Morświn – trzon zespołu to Małgorzata „Tekla” Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą. Grają muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco!
Blokowisko – zimnopolska, dwuosobowa kapela, rezydująca obecnie w Warszawie. To duet – Maciej Jurga i Cezary Zieliński. Realizują własną drogę muzyczną, stworzoną na gruncie pust-punku.
Oxford Drama – zespół electro-popowy, pochodzący z Wrocławia. Tworzą go Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. W 2015 r. pod szyldem wytwórni Brennnessel wydali debiutancki album „In Awe”. Grupa wystąpiła w 2015 r. na Open’er Festival. Artyści przyznają, że największą muzyczną inspirację dla nich stanowi muzyka Morrissey’a.
 
Wystąpi również legenda polskiej muzyki – Tomek Lipiński, który podczas Gali wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” odbierze statuetkę w uznaniu za „Szczególną wrażliwość muzyczną i kunszt słowa”. Afterparty zagra tegoroczny laureat Fryderyka – Baasch.
 
Hołd złożony Lemowi
W niedzielę „Soundedit” upamiętni postać i twórczość Stanisława Lema goszcząc projekt duetu Skalpel pt. „Planetarium Lema”. To wycieczka po rozrywkowo-edukacyjnym parku tematycznym, inspirowanym twórczością wielkiego pisarza. 
Końcowym akcentem festiwalu będzie spotkanie z Lydią Lunch, jedną z czołowych postaci nowojorskiego ruchu no wave, pokaz filmu z jej udziałem i performance.
 
Program festiwalu uzupełnią: spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne oraz wystawa zdjęć Andrzeja Świetlika przedstawiających Grzegorza Ciechowskiego – efekt kilkunastu sesji zdjęciowych z lat 1988–2001.
 
 
 
W roku 2021 Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit rozpocznie się 21, a zakończy 24 października. Bilety na poszczególne dni festiwalu (od 49 zł do 179 zł) oraz limitowane karnety można kupić na ticketmaster.pl, bilety24.pl oraz empik.pl (goingapp.pl), jak również w kasie klubu Wytwórnia.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca