Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

„Dzikie Barwy” – spotkanie autorskie z Aleksandrą Bystry w Bibliotece CMWŁ
Zainteresowanych eco designem, lubiących eksperymentowanie i tworzenie w zgodzie z naturą, Biblioteka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi  zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Bystry, autorką książki „Dzikie Barwy” o naturalnym barwieniu tkanin.

Ładowanie...
Aleksandra Bystry studiowała na Wydziale Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi, zawodowo projektuje tekstylia użytkowe i artystyczne. Od 2014 roku prowadzi w całym kraju zajęcia edukacyjne związane z tkaniną, a w szczególności z naturalnymi włóknami i barwnikami.
 
„Dzikie Barwy” to książka będąca wyrazem miłości autorki do włókna oraz przyrody. Publikacja zawiera bogaty zbiór przepisów oraz wykaz roślin barwierskich, które możemy spotkać na polu, w lesie, ale i w miejskim parku, a także mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących technik naturalnego farbowania.
 
Podczas wydarzenia usłyszycie o technikach farbowania tkanin przy użyciu barwników pochodzenia roślinnego oraz dowiecie się jakie kolory powstają dzięki poszczególnym gatunkom roślin oraz gdzie ich szukać. Nie zabraknie także praktycznych porad, jak stworzyć bogatą paletę kolorystyczną z roślin w domowych warunkach.
 
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kiedy? 23 września, godz. 18:00-19:00
Gdzie? Biblioteka CMWŁ
Limit miejsc: 20 osób
Bilety: 6 zł normalny | 4 zł ulgowy
Bilety na spotkanie dostępne są na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca