Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Koncert Jezabel Jazz - Soundedit Festival
Jezabel Jazz SoundeditJezabel Jazz w 2021? Niesamowite! W tym roku nakładem GAD Records ukazała się na płytach CD antologia Jezabel Jazz. Dało to pretekst do reaktywacji grupy. Jak brzmi dziś zespół, który rozpadł się niemal 30 lat temu? Jak brzmi dzisiaj, skoro wtedy mówiono o nim, że wyprzedza swoje czasy? 
 

Ładowanie...
 
Niewątpliwie, występ tego kolektywu na Soundedit Festival 2021 to będzie podróż w czasie i niezapomniane wrażenie dla fanów.  Nie zagra z zespołem jego pierwszy perkusista - Gerard Klawe. Zastąpi go Adam Najman, na co dzień związany z Closterkeller. Zbieżność nazwisk z Krzysztofem Najmanem basistą Jezabel Jazz, nie jest przypadkowa, ponieważ to jedna krew, w dwóch pokoleniach. Podobnie jak Adam, Krzysztof Najman również jest częścią kapeli Closterkeller.  W tym warszawskim zespole kiedyś występował także Tomasz Mechu Wojciechowski, który obecnie w Jezabel Jazz śpiewa i gra na gitarze. Panowie razem i osobno  przebyli ciekawą muzyczną podróż w wielu zespołach, cenionych przez miłośników prawdziwego rocka. Wśród ich projektów, oprócz Closterkeller wymienić warto zespoły takie jak: Moskwa, Mech, Virgin, Hedone, Venflon czy John Porter Band.
Skład Jezabel Jazz gwarantuje muzyczną ucztę w czasie koncertów. Taneczne w stylu lat 90-tych, jednocześnie jednak klasyczne, rockowe brzmienie z psychodelicznym klimatem, to znak rozpoznawczy grupy sprzed lat.
 
Jak brzmią dziś ich utwory takie jak 'Skorpion", 'Afryka", czy "Euforia"? Przekonamy się na żywo, już 21 października w klubie Wytwórnia, podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.
 
 
(tekst: pewo)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca