Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

PŁ wesprze producenta maszyn elektrycznych
Współpraca Politechniki Łódzkiej z globalnym partnerem przemysłowym - firmą ZME EMIT S.A. wchodzącą w skład Grupy Cantoni - otwiera  możliwość realizowania specjalnie dedykowanych grantów z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju czy Unii Europejskiej.

Ładowanie...
Na terenie Politechniki Łódzkiej, we współpracy z uczelnią, powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy ZME EMIT S.A. wchodzącej w skład Grupy Cantoni. Jest to unikatowa inicjatywa w skali kraju.
 
Dzięki Centrum firma EMIT zyska dodatkowy impuls rozwojowy pozwalający na skuteczne rywalizowanie na konkurencyjnym międzynarodowym rynku urządzeń elektrycznych, w tym maszyn elektrycznych. Pracownicy PŁ będą wspierać firmę w doskonaleniu i rozwoju jej produktów, w szczególności w projektowaniu nowoczesnych energooszczędnych maszyn elektrycznych. 
Współpraca uczelni z globalnym partnerem przemysłowym otwiera możliwość realizowania specjalnie dedykowanych grantów z NCBR czy Unii Europejskiej. Między innymi partnerzy rozmawiają o projektach związanych z Koleją Dużych Prędkości. Prace wdrożeniowe prowadzone w Centrum będzie głównie dotyczyć obszarów badań prowadzonych w Instytucie Mechatroniki i Systemów Informatycznych, Instytucie Automatyki oraz Instytucie Energetyki z Wydziału EEIA oraz w Instytucie Maszyn Przepływowych z Wydziału Mechanicznego. 
 
Umowa o współpracy została podpisana przez rektora PŁ prof. Krzysztofa Jóźwika i prezesa Zarządu firmy Włodzimierza Kęsickiego. 
Korzyścią dla procesu kształcenia jest umożliwienie studentom wybranych kierunków zapoznania się z nowoczesnymi technologiami i produktami firmy w ramach praktyk oraz projektów i prac dyplomowych. Partnerom zależy też na realizacji doktoratów wdrożeniowych.

Powołanie Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy ZME EMIT S.A. jest w pełni popierane przez jej właściciela Grupę Cantoni, która ma 70 proc. udziału w polskim rynku silników elektrycznych. Grupa ta jest jednym z największych w Europie producentów maszyn elektrycznych i zaawansowanych technologicznie napędów stosowanych we wszystkich segmentach przemysłu. 
W załączeniu zdjęcie, na którym od prawej rektor prof. Krzysztof Jóźwik, prezes firmy Włodzimierz Kęsicki, dyrektor Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych prof. Sławomir Wiak

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca