Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Bajka (nie) tylko dla dzieci | spektakl
Spełnij dziecięce marzenie, zobacz je na scenie Monopolis w Łodzi.

Ładowanie...
 
Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza dzieci i rodziców, w niedzielę 16 stycznia o godz. 11, na niepowtarzalną i niezwykłą improwizowaną bajkę! To rodzinna zabawa w teatr i okazja do odkrywania wspólnego świata fantazji - rodzica i dziecka.
Spektakl nie ma ustalonego scenariusza, a za wydarzenia na scenie, odpowiadają najmłodsi widzowie.

Dziecko rządzi, dziecko radzi, w bajkę Impro nas wprowadzi

Podczas „Bajki (nie) tylko dla najmłodszych” dzieci decydują o wszystkim: gdzie się potoczy akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jak się ubiorą, wreszcie do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych. - U nas bajki wymyślają dzieci. Każde z nich może zostać reżyserem lub scenografem, wystarczy, że powie, co chciałoby zobaczyć, wybierze kostium, albo określi zadanie do wykonania - wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi.
Aktorzy spełniają marzenia dzieci walcząc np. niewidzialnymi mieczami, stając się nieistniejącymi zwierzętami, wypełniając często nieprawdopodobne misje.

Dzieci tworzą, dzieci grają, wyobraźnią zachwycają

W czasie spektaklu najmłodsi nie tylko decydują o tym, co wydarzy się na scenie, ale także same się na niej pojawiają, aby zostać wykonawcą wymyślonej historii. Zwykle bardzo aktywnie włączają się w spektakl, chętnie stają się jego twórcami i mają z tego niesamowitą frajdę. 
Twórcy Impro przekonują, że bajki improwizowane to inteligentna rodzinna zabawa na dwóch poziomach - dla rodzica i dla dziecka. To także znakomita odskocznia od codzienności i gwarantowany relaks. - Nasze spektakle to prawdziwy intelektualny rollercoaster. To istna burza mózgowa, rodzinna zabawa w teatr i tworzenie wspólnego świata fantazji dla rodzica i dziecka. U nas każdy może zostać Brzechwą lub Andersenem - dodaje Jacek Stefanik.

Teatr Komedii Impro w Łodzi regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, uczestniczył także w ubiegłorocznych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. TKI stworzył i ukształtował Jacek Stefanik, od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.
Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Spektakl rozpocznie się 16 stycznia o godz. 11 na Scenie dla dzieci Monopolis w Łodzi (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a).
Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca