Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Bajka (nie) tylko dla dzieci | spektakl
Bajki wprost z dziecięcej wyobraźni na scenie Monopolis w Łodzi.

Ładowanie...
Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza dzieci i rodziców, w niedzielę 23 stycznia o godz. 11, na kolejny spektakl w ramach cyklu „Bajki (nie) tylko dla najmłodszych”. Przedstawienie jest niezwykłe i niepowtarzalne, ponieważ improwizowane. Nie ma ustalonego scenariusza, a za wydarzenia na scenie, odpowiadają najmłodsi widzowie. To rodzinna zabawa w teatr, okazja do odkrywania wspólnego świata fantazji - rodzica i dziecka.

Podczas spektaklu najmłodsi nie tylko decydują o tym, co wydarzy się na scenie, ale także same się na niej pojawiają, aby zostać aktorem w wymyślonej historii. Dzieci i aktorzy mogą być nie tylko rycerzami lub księżniczkami, ale także np. płatkami róży, designerami, traktorami lub dzikimi zwierzętami. - Czasem nas ta wyobraźnia zaskakuje. Zdarzało mi się grać „Obraz nędzy i rozpaczy”, „Stopę procentową”, „Smoka, który boi się latać”, a nawet „zakochaną Inflację”. Gdy dzieci wymyślają takie inspiracje trudno zachować powagę. Jeśli uda mi się przemycić coś edukacyjnego podczas improwizacji, jestem bardzo zadowolony - mówi Jacek Sut, pisarz, reżyser, producent i aktor Teatru Komedii Impro. 

Najmłodsi zwykle bardzo aktywnie włączają się w spektakl, chętnie stają się jego twórcami i mają z tego niesamowitą frajdę. Zaskakują przy tym nie tylko aktorów, ale także rodziców. - Jeśli chcesz poznać swoje dziecko, przyjdź na bajkę impro. Najmłodsi często zdumiewają tym, jak postrzegają świat. To wyjątkowa czasem niepowtarzalna okazja dla rodziców, aby mogli „zajrzeć do głowy” dziecka - przekonuje aktorka i impresario Teatru Komedii Impro Anna Modrzejewska. - Często to właśnie u nas rodzice poznają świat marzeń i pragnień swoich pociech. Naucz się spontaniczności patrząc na dziecko, przyjdź z nim do teatru i zachwyć się jego wyobraźnią.

Dzieci tworzą, dzieci grają, mama z tatą oglądają
Twórcy Impro przekonują, że bajki improwizowane to inteligentna rodzinna zabawa na dwóch poziomach - dla rodzica i dla dziecka. To także znakomita odskocznia od codzienności i gwarantowany relaks. - Nasze spektakle to prawdziwy intelektualny rollercoaster. To istna burza mózgowa, rodzinna zabawa w teatr i tworzenie wspólnego świata fantazji dla rodzica i dziecka. U nas każdy może zostać Brzechwą lub Andersenem - dodaje Jacek Stefanik.

Teatr Komedii Impro w Łodzi regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, uczestniczył także w ubiegłorocznych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. TKI stworzył i ukształtował Jacek Stefanik, od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.
Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Spektakl rozpocznie się 23 stycznia o godz. 11 na Scenie dla dzieci Monopolis w Łodzi (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a).
Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca