Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Jazzowa Ziemia Obiecana
Michał Kobojek Quartet wystąpi w Łódzkim Domu Kultury z niezwykłym koncertem muzyki filmowej - "Jazzowa Ziemia Obiecana".
W programie koncertu zawarte zostały tematy muzyczne pochodzące wyłącznie z filmów, które powstały na terenie Łodzi i okolic.
Usłyszymy utwory pochodzące z takich dzieł jak: Nóż w wodzie (R. Polański), Ziemia obiecana A. Wajda), Przypadek (K. Kieślowski), Psy W. Pasikowski), VaBank (J. Machulski), Kariera Nikodema Dyzmy (M. Nowicki), Zimna Wojna (P. Pawlikowski) .
Koncert ,,Jazzowa Ziemia Obiecana” zapewni słuchaczowi wyjątkowe doznania muzyczne ,oraz przeniesie w podróż sentymentalną po świecie niezapomnianych dzieł polskiego kina.

Ładowanie...

Jakość wykonania gwarantuje kwartet Michała Kobojka w składzie:
 
Michał Kobojek - saksofon, klarnet
Marta Sobczak - fortepian, electric piano
Przemysław Kuczyński - perkusja
Wojciech Stanisz - gitara basowa.
Bilety na koncert dostępne w kasie ŁDK codziennie w godz. 12.00-20.00.
Rezerwacja: tel. 797326220.
 
 

Miasto Łódź od początków swojego powstania jest kojarzone przede wszystkim z przemysłem włókienniczym. To na nim wyrosła potęga i zasoby ekonomiczne miasta.
Wczesne czasy powojenne dały Łodzi jeszcze jeden powód do dumy. W 1948 roku powstała słynna na cały świat Łódzka Szkoła Filmowa. Mury uczelni opuściła plejada reżyserów, operatorów, aktorów, którzy stworzyli tzw. polską szkołę filmową. Byli to m.in. Andrzej Munk, Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda, Roman Polański, Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Janusz Gajos, Witold Sobociński, Jerzy Matuszkiewicz.
Dwaj ostatni byli jednymi z pierwszych muzyków jazzowych w Polsce. W 1950 roku w Łodzi powstała ,,Wytwórnia filmów fabularnych’’. Było to dopełnieniem filmowej historii Miasta Łodzi.
Łącząc ze sobą historie przemysłu włókienniczego i filmowego oraz wplatając dodatkowo genezę początków muzyki jazzowej w powojennej Polsce powstał pomysł na tytuł koncertu ,,Jazzowa Ziemia Obiecana’’ odnoszący się bezpośrednio swą nazwą do dzieła Andrzeja Wajdy ,,Ziemia Obiecana’’.
Utwory muzyki filmowej opracowane i zaaranżowane przez Michała Kobojka na jazzowo nadają nowy koloryt i doznania muzyczne wielkich dzieł polskiej muzyki filmowej, nie odbiegając jednak w swych tematach znacząco od pierwotnych ich wersji.
Charakter brzmienia utworów nadany jest przez skład instrumentalny w jaki wchodzą: saksofon, klarnet, fortepian, gitara basowa, perkusja.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca