Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Dzień Świętego Patryka w Łodzi: Monopolis
Dzień Świętego Patryka w Monopolis ŁódźDZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA to narodowe święto Irlandii, które obchodzone jest corocznie 17. marca w wielu krajach na całym świecie.
Atrybutami święta jest shamrock (zielona) koniczyna i kolor zielony, a ważnymi elementami obchodów jest picie whiskey oraz taniec i śpiew.

W Łodzi, świetną okazją do zielonego świętowania, jest widowisko muzyczno-taneczno-multimedialne - EACHTRA – CELTYCKA PODRÓŻ, na które zaprasza MONOPOLIS.

Ładowanie...

 
 
 
EACHTRA. Spektakl multimedialny
EACHTRA jest spektaklem multimedialnym  składającym się z muzyki, tańca, animacji i narracji, to projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka. Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultury celtyckiej takich krain jak Irlandia, Walia, Szkocja i Bretania. Delikatne tańce w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim, scalone z animacjami, recytowanymi fragmentami literatury i przede wszystkim żywą muzyką, zabierają słuchaczy i widzów w podróż na Szmaragdową Wyspę oraz celtyckie okolice bliższe i dalsze. 
 
 
CZTERY ELEMENTY SPEKTAKLU
Widowisko realizowane jest w czterech płaszczyznach.
MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne.
TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella.
OBRAZ – przezrocza z Irlandii autorstwa Krzysztofa Schramma – prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce oraz ze Szkocji Anny Grabowskiej – artystki fotografika mieszkającej w Szkocji; animowane przez Visua Jokeya i kolorysty filmowego Tomasza Frąszczaka.
SŁOWO – proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach. 
 
WYKONAWCY
Jig Reel Maniacs – muzyka 
Tuatha & Ellorien – taniec 
Tomasz Frąszczak – multimedia 
 
Jig Reel Maniacs to trzydziestoletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music. Septet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion. 
 
SKŁAD:
Michał Jankowski – gitara akustyczna; 
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny; 
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh; 
Dobrochna Surma – skrzypce; 
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje; 
Maciej Czarnecki – perkusja, instrumenty perkusyjne. 
Więcej o Jig Reel Maniacs TUTAJ 
 
Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia. Formacja powstała z połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od 17 lat, a z Jigowo Reelowymii Maniakami współpracuje od lat 14. Choreografie Ellorien tworzone były na początku pod wpływem Sarah'y Clark, solistki spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. Z kolei zespół Tuatha szkolił Kevin McCormack, tancerz widowiska Riverdance. Obecnie tancerze Tuatha & Ellorien współtworzą autorskie choreografie o niepowtarzalnym stylu. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim. Więcej o Tuatha & Ellorien TUTAJ
 

Bilety: 70 ZŁ 
Czas trwania: 2 x 50 minut, przerwa 15 minut.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca