Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Noc Świętojańska w ogrodzie botanicznym
Monopolis kino pleneroweSkakanie przez ogniska, tańce z pochodniami, puszczanie wianków na wodzie to tylko niektóre z atrakcji spektaklu jaki przygotował Ogród Botaniczny w Łodzi z okazji nocy świętojańskiej, 25 czerwca.

Ładowanie...

Niesamowitą atmosferę tajemniczości doświadczymy w nocnej oprawie przy dźwiękach muzyki. Sceną wydarzenia będzie największy staw w Ogrodzie Botanicznym, zlokalizowany w centralnym jego punkcie.
Widowisko rozpocznie się o godz. 22.00 i będzie trwało ok. 50 min.

Zachęcamy do wcześniejszego przyjścia, żeby uniknąć kolejki do kasy i problemów z parkowaniem.

Udział w wydarzeniu możliwy po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu (normalny 12 zł, ulgowy 6 zł), okazaniu karty rocznej lub bezpłatnie dla osób upoważnionych do bezpłatnego wstępu zgodnie z cennikiem opłat w Ogrodzie.
Nie ma przedsprzedaży biletów ani specjalnych wejściówek na wydarzenie. Bilety wstępu będą sprzedawane w kasie głównej Ogrodu bezpośrednio przed spektaklem w godz. 21.00-21.45
 
Noc Kupały była szczególnym czasem przesilenia wiosenno-letniego, świętem żywiołów wody i ognia, ciemności i światła, odbywającym się w wigilię Św. Jana. Aby przybliżyć Wam wspaniałą słowiańską tradycję, około trzydziestu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca "Częstochowa" zaprezentuje obyczaje związane z magiczną Nocą Świętojańską.
Wierzono, że osoby biorące czynny udział w sobótkowych uroczystościach przez cały rok będą żyły w szczęściu i dostatku.
 
Widowisko obrzędowe, przygotowane zostało przez Jarosława Świątka - choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca "Częstochowa".
 
Wejście na spektakt w godz 21.00-21.45 możliwe jest tylko prez kasę główną Ogrodu, od strony ul. Krzemienieckiej 36/38

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca