Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Karnawałowy koncert w Filharmonii Łódzkiej
Koncert karnawałowy 2023 Filharmonia VołosiNowoczesny ale jednocześnie z tradycyjny koncert karnawałowy zagrają w Filharmonii Łódzkiej górale z Beskidu Śląskiego wraz z muzykami klasycznymi. 

Ładowanie...

Wykonawcy:

Vołosi
 
Program:
utwory z płyt „Volosi” i „Nomadism” oraz z najnowszego albumu zespołu 
 
„To jeden z najbardziej ekscytujących i dynamicznych zespołów na współczesnej scenie muzycznej”; „ich zniewalająca energią gra przekracza muzyczne i geograficzne granice, tworząc absolutnie nieodpartą mieszankę” – zachwycają się recenzenci. Nie mniej urzeczeni są słuchacze, którzy podczas koncertów improwizującego kwintetu smyczkowego Vołosi poddają się żywiołowej i zaraźliwej energii, płynącej wprost z Karpat.
Zespół tworzą górale z Beskidu Śląskiego oraz muzycy klasyczni o wykształceniu akademickim. Współpracują od 2010 roku. Dzięki połączeniu przeciwieństw tworzą nową wersję muzyki karpackiej, która jest nowoczesna, ale jednocześnie nie zrywa związków z tradycją. Do tej pory wystąpili ponad 700 razy w 34 krajach świata. Zdobyli mnóstwo nagród, m.in. na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, Svetozar Stracina EBU Festival oraz Czech Music Crossroads. Współpracowali m.in. z pianistą Januszem Olejniczakiem, mnichami klasztoru Drepung Gomang, Felixem Lajko, AUKSO, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Młodą Polską Filharmonią, orkiestrami Filharmonii Kaliskiej i Filharmonii Częstochowskiej, Capellą Bydgostiensis. W Łodzi wykonają utwory z płyt „Vołosi” i „Nomadism” oraz z nowego albumu.
 
 

Ceny biletów:
od 24 PLN do 36 PLN
 
 
fot. Magdalena Szczech

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca