Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Słownik kultury literackiej Łodzi do 1939 roku

Słownik kultury literackiej Łodzi do 1939 rokuSpotkanie autorskie na temat niezwykle ciekawej pozycji książkowej o łódzkim świecie przedwojennej literatury. To niezwykła książka, która odkrywa dla nas zupełnie nieznane historie. Coś dla poszukujących i ciekawych.
 

Ładowanie...
Jak wiele informacji na temat postaci, instytucji i zjawisk związanych z twórczością literacką naszego miasta pozostawało “białymi plamami” i wymagało uzupełnień, dowiemy się na spotkaniu z autorami nowej pozycji na łódzkim rynku wydawniczym jaką jest "Słownik kultury literackiej Łodzi do 1939 r."
Autorami tej pozycji są Katarzyna Badowska, Tomasz CIeślak, Dariusz Dekiert, Karolina Kołodziej, Monika Kucner, Krystyna Pietrych, Krystyna Radziszewska, Anna Warda i Ewa Wiatr. Udało im się zaprezentować sylwetki postaci znanych, ale także odkryli i uwiecznili osoby prawie całkiem nieznane lub zapomniane.
Poruszyli także tematy okołoliterackie z tamtych lat czyli twórczość popularną, kabaretową czy komiksową. Na spotkaniu opowiedzą dlaczego wyeksponowali związki poszczególnych dzieł z Łodzią i jakie to ma znaczenie i zastosowanie w pozanaukowym świecie. Spotkanie poprowadzi Anna Łagodzińska-Pietras. 
Wstęp 5 zł bilet ulgowy oraz 7 zł bilet normalny.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca