Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Legendy bardów XX wieku
Kim jest bard? Współcześnie tym mianem określa się wybitnego artystę, wykonującego własne, literacko i muzycznie opracowane utwory z towarzyszeniem instrumentu. Zwykle jest to gitara. Jego piosenki są komentarzami otaczającej rzeczywistości. Dawniej byli to wędrowni pieśniarze opiewający bohaterskie i tragiczne wydarzenia, choć śpiewali także o miłości. W kontekście historycznym bardami nazywamy tych, którzy robili to na terenie dawnej Anglii i Szkocji. We Francji byli to trubadurzy. W naszej częsci europy nazywano ich rybałtami. W dzisiejszej muzyce popularnej za jednego z największych bardów świata uważa się Boba Dylana. W Polsce natomiast mianem współczesnego barda określany był Jacek Kaczmarski. Nie oni jednak będą głównymi bohaterami wieczoru w Teatrze Muzycznym.

Ładowanie...
"Legendy bardów XX wieku. Cohen, Okudżawa, Nohavica, Wysocki, Brel, Brassens i inni" - to uczta dla miłośników poezji śpiewanej na najwyższym poziomie. Publiczność usłyszy znane i nieznane utwory największych światowych bardów XX wieku, popłynie w rejs szlakiem Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy, Włodzimierza Wysockiego, Jacquesa Brela, Georgesa Brassensa i innych.
 
Kogo zobaczymy jako głównych wykonawców ?
Wystąpią doskonali muzycy związani od lat z Artystyczną Przystanią Łodzi Tawerną Keja : Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Ponad Chmurami, trio Łukasz Nowak, Adam Marańda, Roman Ziobro oraz Jacek Beszczyński.
 
Bilety od 80 zł
 
 
(tm)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca