Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ważne

Budżet obywatelski w tym roku uwzględnił nie tylko większe projekty, lecz także te dotyczące zagospodarowania przestrzeni parków. W parku im. Staszica dzieci mogą się już cieszyć nowymi atrakcjami.


Miasto Łódź przyjazne samotnym - jak coroczna tradycja pokazuje, w czasie Wielkanocy śniadanie w gronie bliskich to najważniejszy punkt świąt. „Śniadanie Wielkanocne dla samotnych 2019” to wspaniała okazja dla wszystkich, którym doskwiera samotność.


W ramach Mistrzostw Świata FIFA U-20 mecz otwarcia i mecz finałowy odbędą się w naszym mieście. To będzie wydarzenie roku dla Łodzi!


W ramach współpracy między Miastem Łódź a łódzką Policją, w 2019 roku Miasto przekaże środki finansowe w kwocie 200 tys. zł na konto Funduszu Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, z przeznaczeniem na dodatkowe 1 000 służb obchodowych i patrolowych Policji.


Ostatni etap prac przy słynnej „Szuflandii”. Budynek, który jeszcze kilka lat temu, był ruiną, dziś już cieszy oko, a za kilka miesięcy będzie oddany do użytku. Zabytkowa willa Edwarda Hentschla zachowała architektoniczne detale i wystrój wnętrz. Budynek „zagrał” w kultowym filmie „Kingsajz”, a w jego piwnicach mieściła się „Szuflandia”, czyli filmowa kraina krasnoludków.


W wakacje UMŁ wraz MPK-Łódź wyremontują torowisko na al. Włókniarzy od Struga do Legionów. To kolejny wspólny wakacyjny remont. W artykule kilka informacji o remontach od Urzędu Miasta.


7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja DOZ Maratonu Łódź. Według organizatorów magnesem, który ma przyciągnąć większą liczbę uczestników, będzie nowa, zmodyfikowana trasa, oparta o najbardziej atrakcyjne miejsca na mapie miasta.


Kolejne odcinki ulic Lipowej i 1 Maja zmienią się w zielone oazy. Przybędzie zieleni, szerokich chodników, ławek i nowego oświetlenia. Jakie zmiany czekają Stare Polesie w kolejnych latach? Zapowiada się pięknie i zielono!


Rozpoczęto kolejny etap przebudowy ul. Rokicińskiej. W ramach inwestycji powstanie nowa jezdnia, chodniki i droga rowerowa. Przebudowana zostanie również infrastruktura podziemna.


W planach są modernizacje i budowa nowych torów w ramach projektu Tramwaj dla Łodzi. Pojawią się też nowe linie tramwajowe. Komunikacyjne rewolucje coraz bliżej.


Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Wschodniej- jednej z najbardziej wyczekiwanych rewitalizacji w mieście.


Pasaż Róży to już wizytówka naszego miasta. Teraz będzie jeszcze większy i jeszcze piękniejszy. W 2019 roku rusza rewitalizacja.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca