Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ważne

Pasaż Róży to już wizytówka naszego miasta. Teraz będzie jeszcze większy i jeszcze piękniejszy. W 2019 roku rusza rewitalizacja.


Od uruchomienia Centrum Nauki i Techniki EC1 minął rok. Teraz nadszedł czas na nowości - do dyspozycji odwiedzających już od 2 lutego są 4 nowe sfery wystaw "Rozwój wiedzy i cywilizacji".


W Łodzi powstaje nowy obiekt - Strefa Detalu. Będzie to garść nowoczesności z klasycznym smaczkiem, ponieważ Strefa Detalu będzie wykonana w formie kamienicy. Projekt wykonany przez wybitnego artystę Daniela Libeskinda - przedstawiciela modernizmu, postmodernizmu, neomodernizmu, teoretyka architektury, scenografa.


Zakład Torów i Sieci MPK – Łódź wzbogacił się o nowy pojazd techniczny, czyli „laboratorium sieciowe” na bazie wagonu 805Na3D. MPK – Łódź bazowało w tym przypadku na doświadczeniach Tramwajów Warszawskich. Specjalny wagon pomiarowy jest wyposażony w układ do pomiaru pętli zwarcia, układ do pomiaru współpracy pantografu z siecią jezdną, rejestrator napięcia trakcyjnego, układ do pomiaru wysokości zawieszenia sieci jezdnej oraz w układ do pomiaru systemu Vetra.     


Kończy się budowa ulicy Nowowęglowej. W piątek trasą tą pojadą pierwsze samochody. Kończone są także chodniki i drogi rowerowe, z których również wkrótce będziemy mogli w pełni korzystać.


42 km to spory dystans do przejścia. Ale właśnie tyle kilometrów nowych chodników powstaje w Łodzi! Mieszkańcy osiedl wyczekują już miejsc do spacerów po równej nawierzchni.


W najbliższa niedzielę (16 grudnia) łodzianie będą mogli przyłączyć się do obchodów 120 - lecia komunikacji miejskiej w Łodzi i wziąć udział w wyjątkowej paradzie. Zaprezentuje się w niej aż 15 tramwajów, począwszy od zabytkowych wagonów po najnowszą Pesę Swing. Każdy z eksploatowanych przez MPK – Łódź modeli będzie miał w paradzie swojego „przedstawiciela”.


Łódź buduje ul. Nowowęglową. Zakończyły się prace na jezdni ulicy Nowowęglowej, ulicy Wydawniczej oraz łącznikach prowadzących do ulicy Kopcińskiego.


1 listopada większość tramwajów i autobusów kursować będzie jak w tygodniu. Jednak zwiększony ruch skutkować będzie większym zapotrzebowaniem na dojazdy na cmentarze. Zostaną uruchomione specjalne linie na ten dzień.


Rewitalizacja ul. Włókienniczej stała się faktem. Symbol negatywnych zmian w Śródmieściu stanie się w najbliższych latach symbolem rewitalizacji.


15 października w Łodzi zawita pewna nowość - przystanki na żądanie. Zasady będą proste, a autobusy przejadą szybciej swoją trasę, co usprawni komunikację miejską na niektórych liniach.


Nowe chodniki i jezdnie, więcej zieleni i nowa przestrzeń dla lokali użytkowych. Ulice Ogrodowa i ul. Północna zostaną kompleksowo przebudowane w kolejnym etapie rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca