Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ważne

Historia Łodzi w 3D czyli jak powstaje największa makieta historyczna w Polsce. Po 4 latach kończą się prace przy makiecie Litzmannstadt-Ghetto. Od 2015 r. Muzeum Tradycji Niepodległościowych realizuje projekt Makieta Litzmannstadt Ghetto, którego celami są edukacja oraz upamiętnienie ofiar. W jego ramach powstają dwa integralne elementy: makieta historyczna oraz strona internetowa.


Starą wozownię, sejf, barek, kaflowe piece i liczne zdobienia, oraz sztukaterie kryje przeznaczona do rewitalizacji kamienica przy Legionów 37A.


Rozpoczyna się budowa nowej noclegowni oraz izby wytrzeźwień przy ul. Przybyszewskiego 251/253. Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej podpisuje właśnie umowę z łódzką firmą DGMA.


Zielona Łódź zaprasza na trening, na sprzątanie i na wycieczkę.


Light Move Festival 2019 – Komunikacja miejska i zmiany w organizacji ruchu Tegoroczna edycja Light.Move.Festival. odbędzie się w weekend 27-29 września w przestrzeni ul. Piotrkowskiej, oraz Nowego Centrum Łodzi. W każdy festiwalowy dzień między godz. 18.00 – 01.00 w centrum miasta panować będą specjalne zasady przemieszczania się zarówno samochodem jak i komunikacją miejską.


Zbliża się trzeci tydzień września, a to oznacza kolejną edycję międzynarodowej akcji Sprzątania Świata, zainaugurowanej w Australii w 1989 roku. Wzrost świadomości ekologicznej oraz alarmujące informacje w sprawach klimatycznych sprawiają, że z roku na rok uczestników akcji na całym świecie przybywa, a odpowiedzialnie społecznie firmy konsekwentnie realizują działania na rzecz planety. „Książka za worek śmieci”, pokazy filmów, spotkania i warsztaty – to tylko niektóre wrześniowe inicjatywy Empiku.


W ten weekend Ogród Botaniczny zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia.


Miasto przygotowuje się do wprowadzenia programu dla przyszłych najemców lokali komunalnych "Najem za remont". Będzie on przeznaczony dla tych łodzian, którzy czekają na wynajęcie gminnego mieszkania. Decydując się na samodzielny remont lokalu będą mogli wynająć je szybciej niż gdyby chcieli czekać na wyremontowane przez miasto mieszkanie.


Już od 14 września – od północy można będzie oddać głos w tegorocznej, VII edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy Łodzi mogą wybierać spośród 1027 projektów. Głosowanie potrwa 3 tygodnie do 6 października.


Właśnie dodany został kolejny mural na mapie miasta. Projekt studentki I roku ASP w Łodzi Aleksandry Soćko zrealizowali artyści z Kostaryki – Michael Picado i Julian Ramirez, a wszystko odbyło się w ramach konkursu zorganizowanego przez Fundację Stare Kino.


Już tylko niecałe 10 dni zostało do rozpoczęcia głosowania w VII edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy Łodzi mogą wybierać spośród 1028 projektów. Głosowanie rozpocznie się o północy 14 września i potrwa 3 tygodnie do 6 października.


Kończymy kilka remontów dróg. Od września łatwiej będzie przejechać przez centrum. Na swoje trasy z zwiększoną częstotliwością wróci komunikacja miejska.Przypominamy, że dla uczniów dostępne są specjalne tańsze migawki.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca