Wystawę będzie można oglądać od 5 do 15 października. Zakończy ją akcja „Uszyj jasia” przygotowana z myślą o małych podopiecznych szpitala im. dr. J. Korczaka.
Centrum handlowe już od roku współpracuje z ośrodkiem pediatrycznym.
Wszystko zaczęło się od akcji „Uszyj jasia”, podczas której klienci Galerii Łódzkiej przygotowali dla małych pacjentów 217 nowych poszewek na poduszki.
– Kiedy organizowaliśmy akcję, nie zdawaliśmy sobie sprawy jak pięknym i ciekawym historycznie miejscem jest szpital dr. Janusza Korczaka – mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.
I dodaje: - Po rozmowie z dyrektorem lecznicy panem Wojciechem Antoszczykiem, stwierdziliśmy, że warto pokazać te historię łodzianom, właśnie na zdjęciach.
Warto wspomnieć, że w XX wieku był największą i najnowocześniejszą lecznicą w Polsce.
W czasach, kiedy na 700 mieszkańców Łodzi przypadało dosłownie jedno, szpitalne łóżko! By mali pacjenci czuli się swobodniej w wielkich, surowych budynkach, wybudowano dla nich wielki ogród.
Na wystawie „Z miłości do dzieci. Historia szpitala Anny Marii / dr. Janusza Korczaka” w Galerii Łódzkiej będzie można poznać historię budowy, działalności, a także podopiecznych i pracowników ośrodka.
Pojawi się na niej, między innymi, opowieść o pierwszych darczyńcach.
To od imienia ich córki szpital wziął pierwszą nazwę.
Fotografie zamieszczono na 20 planszach.
Wszystkie z dokładnymi opisami miejsc.
W ten sposób można zobaczyć salę operacyjną, kąpiel słoneczną maluchów czy cały personel szpitala z najmłodszymi pacjentami w wózeczkach, pozujący do zdjęcia w ogrodzie.
Wystawę zamykają współczesne zdjęcia ośrodka.
Zdjęcia będzie można oglądać do 15 października.
Całość zakończy wielka, charytatywna akcja „Uszyj jasia” właśnie w Galerii Łódzkiej, która odbędzie się 14 października.
Wszyscy klienci będą mogli w tym dniu przyłączyć się do szycia poszewek dla podopiecznych lecznicy.
Zapewnione zostaną maszyny do szycia i materiały.
By pomóc i się przyłączyć wystarczą dobre chęci.
Otwarcie wystawy „Z miłości do dzieci. Historia szpitala Anny Marii / dr. Janusza Korczaka” czwartek 5 października.
Zdjęcia można oglądać w Galerii Łódzkiej do 14 października, w godzinach otwarcia Centrum.
Kiedy: 5-14 października 2017r.
Gdzie: Galeria Łódzka Piłsudskiego 15/23
Wstęp bezpłatny











Brak komentarzy