Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ważne

5 tysięcy studentów reprezentujących ponad 40. europejskich uczelni, ponad 20. dyscyplin sportowych - ruszyły Europejskie Igrzyska Akademickie, największe w Europie święto sportu akademickiego. Gospodarzem wydarzenia, po raz pierwszy została Polska. Zawody europejskich studentów odbywać się będą w Łodzi przez najbliższe dwa tygodnie. 


Zbliżają się Dni Łodzi, czyli 599 rocznica nadania Łodzi praw miejskich.  Z tej okazji, w ostatni weekend lipca, miasto przygotowało szereg atrakcji dla łodzian.  


Cała Łódź pokryta jest siatką utrudnień drogowych, związanych z rozpoczętymi remontami ulic bądź ich przebudową. Urzędnicy potrafią zadbać o liczne atrakcje uliczne, których zadaniem jest sprawić aby w przyszłości było lepiej. Tymczasem niektóre inwestycje realizowane są w zastraszająco wolnym tempie, a poruszanie się po naszym mieście wymaga nieraz naprawdę wiele cierpliwości a także...kreatywności kierowcy. Życzymy sobie i Wam mili czytelnicy, aby miasto zaczęło być przejezdne jak najszybciej, a widok ekipy robotników pracujących przy danej inwestycji, przestał być szczytem marzeń ;-)   Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, aktualnie trwają roboty drogowe w następujących lokalizacjach:


Historyczny moment dla dwóch kamienic na Pomorskiej 10 i Wschodniej 19. Rozpoczyna się właśnie remont elewacji frontowych tych kamienic.


Pierwsze miejsce w województwie, ósme miejsce w Polsce wśród wszystkich instytucji naukowo-badawczych, ale pierwsze wśród uczelni technicznych – tak wygląda pozycja Politechniki Łódzkiej wynikająca z najnowszych statystyk wykorzystania środków finansowych z programu Horyzont Europa, wspierającego badania naukowe i innowacje, największego w historii Unii Europejskiej.  


W łódzkiej ASP trwają Dni Otwarte 2022, tym razem zarówno stacjonarnie, jak i online! W programie znajdują się również spotkania z pedagogami wszystkich kierunków ASP, dzięki czemu będzie można dowiedzieć się co powinno znaleźć się w teczce kandydata (portfolio) i jakie wymagania stawiane są w czasie rekrutacji. Jednocześnie Akademia Sztuk Pięknych zaprasza na dwie wystawy    


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otrzymało 92 000 zł dotacji z programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki zostaną przeznaczone na nową wystawę „W kratkę”, która zagości w zabytkowej wili letniskowej Szai Światłowskiego w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. 


Orszak Trzech Króli w Łodzi po raz kolejny wyruszy z darami dla Nowonarodzonego!Naukowcy Politechniki Łódzkiej uczestniczą w europejskim konsorcjum FLEXIndustries.W ramach projektu Horyzontu Europa ponad 17 mln euro zostanie przeznaczone na nowatorskie rozwiązania wspomagające inteligentną transformację energetyczną w dużych zakładach przemysłowych.Międzynarodowa nagroda dla EXPO w Łodzi!


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca