Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Od 23 do 25 lipca cała Łódź będzie świętować 598. urodziny. Mimo ograniczeń, które niesie ze sobą wciąż trwająca pandemia, każdy łodzianin wśród atrakcji znajdzie coś dla siebie. Przez cały weekend odbędą się liczne koncerty, festiwale, pokazy lotów balonami, przedstawienia, czy pokaz tańca z ogniem. Do najciekawszych obiektów sportowo-rozrywkowych wstęp będzie kosztował tylko złotówkę. Sprawdź wydarzenia przygotowane na Urodziny Łodzi 2021.  


Z okazji 598. Urodzin Łodzi również Muzeum Włókiennictwa przygotowało dla łodzian atrakcje. Podczas świętowania, za symboliczną złotówkę będzie można obejrzeć wszystkie wystawy CMW: wystawę stałą „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz dwie wystawy czasowe „Ziemia (P)oddana” i „Działy otwarte / Działy zamknięte”.       


Ogrody Geyera to  urokliwy zabytkowy kompleks urbanistyczny, zlokalizowany między ulicami Wólczańską, Sieradzką, Piotrkowską i Czerwoną. W wakacyjne letnie wieczory Ogrody zapraszą cykl  „Lato w plenerze”. Podczas serii koncertów na scenie wystąpią między innymi: Lady Pank, Żabson, Bajm, Bass Astral czy Stachursky. 


Piotrkowska Kameralnie 2021 Od 7 lipca, w każdą środę wakacji, na Pasażu Rubinsteina przy ul. Piotrkowskiej odbywać się będą otwarte spotkania koncertowe  "Piotrkowska Kameralnie". W ramach cyklu koncertów usłyszymy muzykę klasyczną, taneczną i jazz.  


Przed nami dwa niesamowite koncerty w wykonaniu łódzkiej orkiestry barokowej Altberg Ensemble. Grupa muzyków zaprezentuje się 14 lipca w Radziejowicach, a 5 dni później wystąpi w Łodzi. Orkiestra po raz kolejny pracuje pod batutą mistrza Petera Van Heyghena. Podczas koncertu wybrzmią między innymi utwory Georga Philippa Telemanna.


 Filharmonia Łódzka zaprasza na 22. edycję Wędrownego Festiwalu Kolory Polski. Wydarzenie obejmuje 11 wspaniałych koncertów w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i Chóru FŁ oraz gości. Muzyki będzie można posłuchać w wielu lokalizacjach w każdy weekend wakacji między 24 lipca a 29 sierpnia 2021. Sprawdż harmonogram koncertów.   


Teatr Wielki zachęca miłośników kultury do spędzenia aktywnie i produktywnie czasu z ich Muzeum Cyfrowym. Dla zainteresowanych jest również dostępny wirtualny spacer po Teatrze Wielkim w Łodzi.                      


Już 15 maja 2021 w Łodzi wróci do nas Międzynarodowa Noc Muzeów! Noc Muzeów w Łodzi – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. W czasie wydarzenia dla widzów udostępniają swoje wnętrza muzea, galerie i instytucje kulturalne w godzinach nocnych. Spacery wirtualne, zwiedzanie niedostępnych na co dzień obiektów i zbiorów, wystawy, relacje z wystaw, wernisaże, warsztaty i koncerty to wszystko i znacznie więcej czeka na nas w czasie Nocy Muzeów w Łodzi  


W sobotę 15 maja w muzeum czekają na was atrakcje już od samego rana, ekspozycje dostępne będą bezpłatnie przez cały dzień, a w godzinach wieczornych (18.00 - 22.00), Muzeum Fabryki zaprasza na Noc Muzeów 2021. Do dyspozycji zwiedzających dostępne będą: Ekspozycja stała – z działającymi krosnami, uruchamianymi cyklicznie; Salę kinową – z filmami o historii Zakładów Przemysłu Bawełnianego Poltex; Salę postindustrialną – Wraz z wystawą czasową w ramach Exhibition Slow 2021 Taras widokowy – z przepiękną panoramą Manufaktury.      


GALERIA NOWA czynna jest codziennie w godz. 14.00-18.00 wystawa czynna do 27 II 2021


Zapraszamy na Walentynki z IMPRO Atak! Już 14 lutego w Teatrze Nowym grupa zaprezentuje widzom improwizowaną komedię romantyczną „A niech to miłość!”, 


Przed Wami... NABUCCO! Wyjątkowy spektakl, który nie schodzi z afisza łódzkiej opery od niemal 34 lat. To młodzieńcze dzieło Verdiego, było pierwszym krokiem do jego wielkiej kompozytorskiej kariery; przyniosło mu błyskawiczną sławę i od razu postawiło w gronie najbardziej znanych kompozytorów.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca