Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łódź buduje Orientarium
img.php?id=7654 border=


Orientarium każdego dnia nabiera kształtu. Na jakim etapie są prace?


Ładowanie...
Każdego dnia 250 pracowników na budowie, dzięki czemu w Pawilonie Wystawienniczym ukończony już jest poziom B1+L0, a prace prowadzone są na ostatniej kondygnacji. W połowie sierpnia na pawilonie Słoniarnia rozpocznie się montaż drewnianej konstrukcji dachu. Wykonawca ukończył instalację kanalizacji podposadzkowej. W najbliższym czasie w Pawilonie Wystawienniczym rozpocznie się wspomniany wcześniej montaż konstrukcji dachu, wykonanie tak zwanych „rękawów” umożliwiających dostęp zwiedzającym wejście na wybiegi zewnętrzne.

- Do końca czerwca podczas prac budowlanych zużyliśmy: 1.950 ton stali zbrojeniowej prostej i giętej, 1.305,5 [m3] betonu niekonstrukcyjnego, 10.417,8 [m3] betonu konstrukcyjnego – podsumowuje Włodzimierz Galus – dyrektor kontraktu z firmy Mosty Łódź.

Prace trwają nie tylko w Pawilonie Wystawienniczym, ale także w Pawilonie Wejściowym oraz na Wybiegu Lwów i Tygrysów.
W Pawilonie Wejściowym trwają prace fundamentowe oraz roboty żelbetowe pierwszej kondygnacji na ok. ¾ długości budynku, pozostała ich część musi zostać wykonana po dostarczeniu i montażu dźwigarów drewnianych budynku głównego. Gabaryty konstrukcji dachu nie dają innej możliwość dostarczenia ich na miejsce, niż przez fragment Budynku Wejściowego.

- Porównanie tego, co udało się nam już do tej pory zrobić – raptem na półmetku inwestycji – z tym co było, pokazuje ogrom zmian. Mogę zapewnić, że zmiany będą konsekwentnie postępować, a w 2021 roku zwierzęta będą mieszkały w standardach odpowiadających XXI wiekowi. Podobny komfort zapewnimy także zwiedzającym – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Wybieg Lwów i Tygrysów - tutaj prace związane są z nasadzeniami, zagospodarowaniem terenu wybiegów oraz prace wykończeniowe. Wybiegi zostały zgłoszone do Nadzoru Budowlanego i już niedługo zostaną oddane do użytkowania. Tuż potem wykonawca przejmie plac budowy i przystąpi do przebudowy Wybiegu Pingwinów.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca