Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Wystawa malarstwa Joanny Hrk: Równonoc
Joanna Hrk malując skupia się na swojej interpretacji rzeczywistości. Jej prace malarskie zaliczane są do nurtu realizmu magicznego. Ukazując na pozór zwyczajny świat, który jednak odbiega od normalności, ze względu na tajemnicze złożenie osób, zwierząt i miejsc. Styl ten, czerpiący inspirację z malarstwa metafizycznego, można traktować jako specyficzną formę surrealizmu.

Ładowanie...

Na obrazach pojawiają się niezwykłe koty, ryby latające w powietrzu, którym często towarzyszą księżyc lub słońce. Bohaterkami przedstawień są kobiety, często również pojawia się postać jednorożca. Mimo całej bajkowości przedstawień, obrazy są konkretną reakcją na codzienność, która prowokuje do artystycznych zapisków w postaci zmagania się z płótnem i pigmentami farb.
Artystka nie boi się barw, nasyceń, zestawień. Odważnie wyznacza enklawę koloru swoimi płótnami, konsekwentnie poszukując najuczciwszego zastosowania barw zgodnie z pamięcią emocji towarzyszącym historiom, które opowiada.
Hrk Joanna jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Grafiki i wydziale Tkaniny i Ubioru. Stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. Jest publicystką, fotografem, scenografem teatralnym, ilustratorem książek.
Artystka prezentowała swój dorobek na ponad 40 wystawach indywidualnych i prawie 80 wystawach zbiorowych w Polsce. Uczestniczka wielu międzynarodowych plenerów, w tym plenerów ilustratorów. Członek Związku Polskiego Artystów Plastyków. Jest cichym poszukiwaczem własnej twórczej drogi, nie rewolucjonistą. Kolorystka. Z urodzenia łodzianka, w duszy Nomad.
Od 2018 przeprowadziła się na mazowiecką wieś i  stoi na czele Stowarzyszenia Twórczego Rozwoju „Malowany Młyn”, który ma swoją siedzibę w Łuszczanówku.
 
Zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie z artystką. Wystawa dostępna będzie w muzeum do 5 marca 2023 roku.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca