Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kultura

Wystawa MiniTextileArt prezentuje miniaturową twórczość artystów sztuki włókna, skupionych w grupie twórczej o tej samej nazwie.


  Do końca sierpnia trwają Filmowe Wakacje w Muzeum Kinematografii, przygotowane w stylu familijnym. Wśród atrakcji przygotowanych przez muzeum, warto wymienić: zajęcia podróżniczo-przygodowe i gra muzealna dla dzieci, pokazy animacji w wybranych przestrzeniach wystawowych, warsztaty, rodzinne seanse filmowe czy zwiedzanie z przewodnikiem.


Skakanie przez ogniska, tańce z pochodniami, puszczanie wianków na wodzie to tylko niektóre z atrakcji spektaklu jaki przygotował Ogród Botaniczny w Łodzi z okazji nocy świętojańskiej, 25 czerwca.


W każdą niedzielę o godz. 12.00 i 15.00 Muzeum Fabryki zaprasza na spacery z przewodnikami. Przewodnicy wcielą się w postać Izraela lub Leoni Poznańskich i opowiedzą historię zakładów przemysłowych, w których mieści się obecnie centrum handlowe.


Zgadnijcie kto wrócił! We wtorek 28 czerwca hucznie inauguruje swój sezon TME Polówka - największy plenerowy festiwal filmowy w Łodzi - TME Polówka. Filmem otwarcia tegorocznej edycji będzie Na Rauszu - jeden z najbardziej docenianych europejskich filmów ostatnich lat.


Święto fotografii odbywa się w Łodzi corocznie już od 21 lat. W programie tegorocznej edycji festiwalu, znajdzie się, ponad 40 wystaw, a także szereg wydarzeń towarzyszących. 


W bibliotece Centralnego Muzeum Włókiennictw, warto odwiedzić dział Łodziana - niezwykle wartościowy księgozbiór w kontekście historii Łodzi i naszego województwa. Tematyka dzieł jest bardzo szeroka: poruszane są w nich kwestie historyczne, socjologiczne i gospodarcze, opisują rozwój ekonomiczny, demograficzny, architektoniczny, edukację i kulturę oraz życie polityczne Łodzi.


W średniowieczu karnawał był czasem wielkiej zabawy przed zbliżającym się postem. Dzisiaj granice sacrum i profanum uległy zamazaniu. Wielką zabawę od wielkiej rozróby dzieli jedno hasło nieopatrznie rzucone w tłum. „Kar nawał” to danse macabre do transowej muzyki elektronicznej. Przez soczewkę czterech postaci i ich czterech perspektyw przygląda się sytuacjom utraty życia.


Legendarny zespół „Rustavi” już od 50 lat prezentuje publiczności na całym świecie gruzińskie pieśni i tańce narodowe. Na koncie ma ponad 8 000 widowisk w 80 krajach,  a w marcu po raz pierwszy z tak dużą trasą koncertową dotrze także do Polski!    


Muzyka jest językiem, choć nie używa słów. Mimo to za jej pomocą wyrażać można w sposób łatwo zrozumiały dla innych rozmaite treści, emocje czy uczucia. Z drugiej strony świat dźwięków, właśnie przez to, że nie ma w nim znaczeń, jest niezwykle daleki od naszej codziennej rzeczywistości. Dzięki temu może stać się wehikułem, który zabiera nas gdzieś daleko – do świata wyobraźni, w którym wszystko jest możliwe i dozwolone. Tego rodzaju ucieczka to nie tchórzostwo, ale raczej wyraz obrony, sprzeciwu, a nawet mądrości, która każe zwrócić się ku sobie, ku światom bogatszym i ciekawszym, niż ten otaczający nas na co dzień.


  „Mistrz i Małgorzata Rockowy teatr” in pariete M. Bułhakow to kolejna, po kultowym spektaklu muzycznym „Łajza”, realizacja teatralna braci Pachulskich.  Twórcy „Łajzy” zaprezentują „Mistrza i Małgorzatę” na deskach Sceny Monopolis w sposób, w jaki nikt dotychczas tego nie uczynił.


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Wydawnictwo ARKADY zapraszają na promocję książki-albumu autorstwa historyka sztuki, marszanda i współzałożyciela PRIME ART LAB Dominika Zielińskiego „Arkadius. Moda, która stałą się sztuką” oraz performans „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego (aka Prince Negatif) – artysty, scenografia i dyrektora kreatywnego Teatru Nowego Proxima w Krakowie.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca