Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ważne

                                                          Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Planetarium EC1 z tytułem Turystycznego Produktu roku 2021.


                                                          Już ostatnia prosta, pozostał jedynie miesiąc do wypełnienia obowiązku spisowego w Narodowym Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przypominamy, że za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny (5 tys. zł).  


                                                            5 września 28,5 tys. biegaczy Poland Business Run, w tym 2,5 tys. z Łodzi i okolic przebiegnie własną czterokilometrową trasę, by w ten sposób pomóc ponad stu osobom z niepełnosprawnościami ruchu. Mieszkańcy regionu łódzkiego Kuba, Ania i Tomasz czekają na protezę, a Dariusz na elektryczny skuter.  


                                                          ZWIK Łódź ma własną „telewizję”. Właśnie kupiono kolejne kamery do inspekcji telewizyjnej łódzkich kanałów.     


                                                            „Beauty Bałuty” to tytuł nowego neonu artystycznego, który można oglądać na bocznej ścianie budynku przy ulicy Wojska Polskiego 40 (przy skrzyżowaniu z ul. Franciszkańską). Poziomy neono wymiarach 5,5 m x 2,5 m przedstawia słowo „Bałuty”, w którym litery „ał”, sekwencyjnie co 4 sekundy, zmieniają się na litery „ea”, tworząc napis Beauty i z powrotem. Autorem projektu jest Gouda – jeden z najbardziej znanych łódzkich grafików.    


                                                              Z początkiem roku szkolnego pojawi się kilka zmian w rozkładach jazdy i trasach łódzkich autobusów i tramwajów. Wszystkie zmiany obowiązywać będą od 1 września.  


                                                        Dzieci oraz młodzież, których rodzice wyrażą na to zgodę, będą mogły zaszczepić się w szkołach. Miasto koordynuje akcję szczepień w ponad 300 łódzkich podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych. 


Po ostatnich ulewach i burzach, na cmentarzu komunalnym Doły, trwają prace naprawcze. W wyniku wichury doszło do powalenia 4 pokaźnych drzew: 2 daglezji, klonu i lipy. Poważnemu uszkodzeniu uległy 2 klony, 2 brzozy oraz dąb, natomiast 2 kolejne klony oraz 2 brzozy są jeszcze oceniane przez pracowników ZZM pod kątem możliwości ich uratowania mimo znacznych zniszczeń. Poza powalonymi i poważnie uszkodzonymi drzewami prowadzone były (i wciąż są) prace na łącznie ok. 40 drzewach. Są to prace na wysokościach, z użyciem wysięgnika, polegające na usunięciu zwisających – złamanych lub oderwanych konarów, które zagrażają bezpieczeństwu przechodniów. W tej chwili większość z nich została już usunięta, ale w kilku przypadkach będzie to możliwe dopiero przy wykorzystaniu pomocy alpinistów.


W środową noc przez Łódź przeszła burzowa nawałnica. Powalone drzewa, zniszczone budynki i pożar w centrum to tylko część szkód, które wyrządziły nam nocne anomalia pogodowe. Według informacji od PGE, aż 22 tysiące osób w naszym województwie zostało pozbawionych prądu.


Dobra wiadomość dla tych, którzy marzą o wakacjach we włoskim klimacie! Linia Lumiwings otworzyła regularne wakacyjne loty Łódź-Włochy. Lądowanie jest możliwe w Froli oraz na Sycylii. Idealne położenie tych dwóch lotnisk umożliwia dobry początek zwiedzania bądź wypoczynku. Loty zaplanowano na wtorki i soboty. Samoloty lecą do Trapani z międzylądowaniem w Froli. To właśnie tam wysiądają turyści, którzy pragną pozostać we Włoszech kontynentalnych. Pasażerowie, którym marzy się wypoczynek na Sycylii lecą dalej.   


Pączki, pączusie, pączyska <3 Dziś w całej Łodzi cukiernie przeżywają prawdziwe oblężenie!


29. finał WOŚP 2021 w Łodzi odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie całego miasta będą zbierać pieniądze na wsparcie medyczne dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca