Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Kino Charlie na wrzesień
Kino Charlie zaprasza na kolejny miesiąc z wyjątkowymi produkcjami z całego świata. Nie zabraknie śmiechu i odrobiny łez. 

Ładowanie...
TEŚCIOWIE - POKAZ PRZEDPREMIEROWY
4 września, godz. 19:00
bilety: 25 / 21 zł
 
TEŚCIOWIE
reż. Kuba Michalczuk
komedia, Polska 2021, 82'
Opis: Jak dogadaliby się wasi teściowie w podbramkowej sytuacji? Gdy spadają maski i na jaw wychodzi to, co naprawdę myślimy? Właśnie taką konfrontację pokażą Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna i Adam Woronowicz! Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko - pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna, Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort?
 
 
SPOTKANIE FILOZOFICZNE - pokaz przedpremierowy oraz spotkanie po filmie
14 września, godz. 19:00
bilety: 21 / 19 zł

AIDA
reż. Jasmila Zbanić
dramat, Austria, Francja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Turcja, Rumunia, Afganistan, Bośnia i Hercegowina, 2020, 104'
Opis: Ta wojna jest inna, bo widziana oczami kobiet: reżyserki i jej tytułowej bohaterki, tłumaczki, desperacko próbującej nazwać i powstrzymać wydarzenia, których grozy nikt nie chce przyjąć do wiadomości. Aida (warta wszystkich nagród, wybitna kreacja Jasny Đuričić) pracuje w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów. Szukając w tłumie męża i synów, wierzy, że uda jej się kogoś przekonać, komuś wytłumaczyć, wybłagać jeden podpis, wynegocjować życie.
Spotkania Filozoficzne odbywają się we współpracy z Gutek Film, Wydziałem Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, Instytutem Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Magazynem "Filozofuj"!
 

PREMIERY W REPERTUARZE

TAJEMNICE SAINT TROPEZ
reż. Nicolas Benamou
komedia kryminalna, Francja 2020, 89'
Opis: Każdego lata luksusowa rezydencja miliardera Tranchanta i jego żony Eliane gromadzi najznamienitszych gości z całego kraju. Jednak tym razem w nadmorskiej willi pełnej gwiazd i rekinów biznesu nic nie idzie tak, jak powinno. Najpierw tajemniczy wypadek samochodowy, a potem groźby szantażysty - wszystko to sprawia, że Tranchant wraz z małżonką postanawiają wynająć prywatnego detektywa.
 
POWRÓT DO REPERTUARU

LUDZKI GŁOS
reż. Pedro Almodóvar
dramat, krótkometrażowy, Hiszpania, USA 2020, 75'
Opis: Bohaterka - zakochana, poniżona, zdesperowana - prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu w towarzystwie spakowanych walizek kochanka i jego osieroconego psa, miotając się od wściekłości do smutku, trawi miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem.
Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa z Pedro Almodóvarem oraz Tildą Swinton.

 
2 DNI Z 18. EUROPEJSKIM FESTIWALEM FILMOWYM INTEGRACJA TY I JA
8 - 9 września
wstęp bezpłatny
 
Kino Charlie zaprasza na 18. EFF Integracja Ty i Ja, podczas którego zaprezentujemy filmy o tematyce pozwalającej na poznanie nieznanych nam obszarów życia oraz przybliżą nam sytuacje niepełnosprawnych ludzi na całym świecie.
Więcej informacji: charlie.pl
 
WEEKEND Z 18. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY
10 - 12 września 2021 r.
bilety: zgodnie z cennikiem biletów na danej sali
karnety: 90 zł (na wszystkie filmy) / 48 zł (na 3 filmy)*
* Karnety można zakupić wyłącznie w kasie Kina.

Drugi tydzień września, warto zaplanować go na spędzeniu w Kinie Charlie na WEEKENDZIE Z 18. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY. Zapraszamy w dniach 10 - 12 września. Prawie wszystkie z prezentowanych filmów, mają na Festiwalu swoje polskie premiery. MDAG to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino najwyższej próby.
Więcej informacji: charlie.pl
 

ŚRODA I NIEDZIELA SENIORA

NIEDZIELA SENIORA
5 września - bilety 15 zł
11:00 TAJEMNICE SAINT TROPEZ
11:15 ZUPA NIC
12:15 POLAŃSKI HOROWITZ HOMETOWN
12:30 NOMADLAND
12:40 MISTRZ
13:00 NA RAUSZU
13:50 LUDZKI GŁOS
14:30 ANNETTE
14:40 CZARNA OWCA

ŚRODA SENIORA
8 września - bilety 15 zł
12:25 LUDZKI GŁOS
12:30 MISTRZ
12:40 TAJEMNICE SAINT TROPEZ
13:10 ZUPA NIC
14:00 POLAŃSKI HOROWITZ HOMETOWN
14:15 NA RAUSZU
14:30 ANNETTE
15:00 NOMADLAND
16:30 CZARNA OWCA

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca