Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

BALKAN SPIRIT PROJEKT
Zielona Łódź zaprasza na koncert do Parku Julianowskiego. Bałkańska muzyka zawładnie amfiteatrem w niedzielę 12 września od godziny 16.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Ładowanie...
BALKAN SPIRIT PROJEKT to dwóch Serbów, trójka Polaków i prawdziwa muzyczna bałkańska energia. Zespół założyli Darko Bugarić (wokal, gitara) i Dalibor Drčelić (wokal, gitara basowa) - przyjaciele od dzieciństwa, pochodzący z Kraljeva w centralnej Serbii, a dziś obaj mieszkający i żyjący w Polsce. Zauważyli oni, że muzyka i kultura Bałkanów od lat fascynują polską publiczność. Pokazują to entuzjastyczne reakcje publiczności na każdą melodię kojarzącą się z Bałkanami. 
 
Do Darko i Dalibora dołączyła wspaniała trójka polskich muzyków: prezentująca piękne głębokie brzmienie Julia Wiśniewska (skrzypce); najbardziej uśmiechnięty człowiek w zespole i wieloletni fan bałkańskich rytmów Michał Mroziński (akordeon) oraz najmłodszy, ale niezmiernie utalentowany Kacper Kuta (perkusja). 
 
Tradycyjne ludowe utwory bałkańskie Balkan Spirit Projekt wykonuje w ciekawych, autorskich aranżacjach, w klimacie folkowo-rockowym. Projekt przybliża najpiękniejsze folkowe i rockowe melodie, pochodzące z krajów Półwyspu Bałkańskiego. Wiele z tych melodii w polskiej wersji językowej zdobywa w Polsce szczyty popularności na listach przebojów. Obok koncertów zespołu nie da się przejść obojętnie, a ich entuzjazm w połączeniu z bałkańskimi rytmami porywają do tańca większość słuchaczy. Podczas koncertów sam zespół dobrze się bawi, jednocześnie zachęcając do tego samego publiczność.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca