Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Łodzianin - niezależna strona Łodzi: imprezy, wydarzenia i koncery Łódź 2024, festiwale w Łodzi, zapowiedzi, premiery, dziś w Łodzi

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza

Data publikacji: 2021-11-03
„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”. Projekcje filmowe, wykłady i analizy filmoznawcze oraz Mariusz Wilczyński, czyli gość specjalny. Tak będzie przebiegała 31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza, która odbędzie się w Łodzi już wkrótce.  

W programie wydarzenia znajdują się wykłady i analizy filmoznawcze ujęte w 3 blokach tematycznych. Będą to:
1.    Animacja jako forma ekspresji autorskiej.
2.    Filmy animowane dla dzieci.
3.    Historia filmu animowanego i kierunki rozwoju.
Wystąpienia związane z tymi tematami poprowadzą m.in. dr Ewa Ciszewska, dr Katarzyna Prajzner, mgr Hanna Margolis, dr Piotr Pławuszewski oraz prof. Paweł Sitkiewicz.

Istotną część programu konferencji będzie stanowił panel edukacyjny poświęcony praktycznym aspektom wykorzystania filmów animowanych w pracy z uczniami na poszczególnych etapach edukacji. Wydarzeniu będą towarzyszyły projekcje wybranych filmów animowanych, dla zarejestrowanych uczestników dostępne online (na platformie e-Kina Pod Baranami). Wśród projekcji znajdą się m.in. filmy: „Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, a także „Marona. Psia opowieść" Anci Damian. Organizatorzy planują także wizyty uczestników stacjonarnych w Szkole Filmowej z jej Laboratorium Narracji Wizualnych, w Studiu Filmowym Anima-Pol, Muzeum Kinematografii w Łodzi – z nową wystawą poświęconą animacji pt. „Pałac pełen bajek”.
Uczestników stacjonarnych zaprosi się także na koncert muzyki filmowej.

Konferencję poprowadzi prof. Piotr Sitarski.
Gościem specjalnym 31. OKF będzie Mariusz Wilczyński, nazywany jednym z najważniejszych twórców współczesnej animacji. Początkowo był aktywnym malarzem i performerem, potem zwrócił się ku animacji. Jest pierwszym polskim autorem filmów animowanych, który miał indywidualny, retrospektywny przegląd swoich filmów w nowojorskim The Museum of Modern Art oraz pierwszym autorem animacji z Polski, którego film wyświetlano w The National Gallery w Londynie. Za swój ostatni film "Zabij to i wyjedź z tego miasta", którego premiera odbyła się w ramach 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale, zdobył szereg nagród jako reżyser i scenarzysta, m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dla Najlepszego Filmu. Laureat jednej z tegorocznych nagród Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz ochrony kultury.
Wszystkie sesje konferencji będą odbywać się w gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173.
 
Wcześniejsza edycja:
 
 
Kiedy: 2021-11-11
Do kiedy: 2021-11-13
Gdzie: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Pomorskiej 171/173 Łódź

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Sakura Festival w Łodzi

Kiedy: 2024-02-24 - 2024-02-25

18. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki

Kiedy: 2023-10-26 - 2024-02-04

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca