Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Koncert Jubileuszowy
Teatr Wielki zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 55-lecia!

Ładowanie...
Kiedy 19 stycznia 1967 roku po raz pierwszy podniosła się kurtyna na Moniuszkowskiej Halce – Łódź i cała Polska zobaczyły, że to, co wydawało się niemożliwe stało się faktem. Kolejne lata potwierdzały, jak bardzo słuszna była decyzja o budowie sceny operowej w Łodzi. Wspaniali realizatorzy i znakomite zespoły artystyczne w ciągu tych 55. lat zaprezentowały 333 premiery operowe i baletowe, zrealizowano 25. edycji Łódzkich Spotkań Baletowych z udziałem wszystkich najważniejszych światowych zespołów, a na scenie Teatru wystąpiły największe gwiazdy światowej wokalistyki i baletu. Nie brakowało też licznych gościnnych zagranicznych występów Teatru w krajach całej Europy. Były wielkie wystawy, Warsztaty operowe i zajęcia edukacyjne, które zapraszały i zapraszają młodych widzów do smakowania i delektowania się teatrem operowym i muzyką klasyczną.
 
 Łódzka Publiczność pokochała swój naprawdę Wielki Teatr. Największą dumą dla Zespołu jest fakt, że posiada tylu widzów, którzy przychodzą do teatru od pierwszego przedstawienia i czekają na kolejną premierę z emocjami takimi samymi jak oni.
Aby tradycji stało się zadość, na Gali Jubileuszowej, którą zaprezentuje Teatr Wielki, usłyszą i zobaczą Państwo fragmenty z oper Halka i Straszny dwór Stanisława Moniuszki, Kniaź Igor Aleksandra Borodina i Carmen Georgesa Bizeta. A za pulpitem dyrygenckim stanie czterech wspaniałych dyrygentów od dawna związanych z Teatrem Wielkim. Maestro Tadeusz Kozłowski, Maestro Wojciech Michniewski, Maestro Andrzej Knap i Maestro Adam Banaszak - poprowadzą orkiestrę. Będą wspomnienia, będą życzenia i upominki, i będzie dobra zabawa w najlepszym wykonaniu solistów z towarzyszeniem chóru, baletu i orkiestry.
 
 Koncertowi towarzyszyć będą dwie wystawy. „Mój teatr” – to wystawa zdjęć Chwalisława Zielińskiego fotografa, który obchodzić będzie 50-lecie pracy artystycznej. Ponad 30 lat swojego artystycznego życia spędził w Teatrze Wielkim w Łodzi dokumentując premiery, szeregowe spektakle, Łódzkie Spotkania Baletowe i wszelkie inne wydarzenia z Teatrem związane.
 
Druga wystawa zatytułowana „Ryszard Kaja – scenograf teatru największego” poświęcona jest pracy tego wybitnego Artysty w Teatrze Wielkim, ale także ukazane na niej będą nie tylko projekty kostiumów, dekoracji i plakatów, ale również to jak Ryszard Kaja widział ludzi teatru, tych z którymi się zaprzyjaźnił i z którymi pracował.
 
OBSADA:
- Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi
Dyrygenci:
- Adam Banaszak
- Tadeusz Kozłowski
- Wojciech Michniewski
- Andrzej Knap

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca