Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Moda, która stała się sztuką - premiera książki-albumu w CMW w Łodzi
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Wydawnictwo ARKADY zapraszają na promocję książki-albumu autorstwa historyka sztuki, marszanda i współzałożyciela PRIME ART LAB Dominika Zielińskiego „Arkadius. Moda, która stałą się sztuką” oraz performans „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego (aka Prince Negatif) – artysty, scenografia i dyrektora kreatywnego Teatru Nowego Proxima w Krakowie.

Ładowanie...
 
 
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa kilku kreacji Arkadiusa pochodzących ze zbiorów CMWŁ.
Spotkanie z Dominikiem Zielińskim poprowadzi Aneta Dmochowska – historyczka sztuki i mody, kulturoznawczyni, która od 2019 roku opiekuje się kolekcją odzieży w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jest również kuratorką wystawy stałej MIASTO–MODA–MASZYNA.
 

 
 
„Arkadius. Moda, która stała się sztuką” to pierwsze, polsko-angielskie opracowanie twórczości Arkadiusza Weremczuka, wybitnego polskiego projektanta mody wykształconego i tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo. W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji – głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.
Performans „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego (aka Prince Negatif) to rodzaj hołdu złożonego artystycznej twórczości w ogóle. Artysta to coś więcej niż zawód, a jego mariaż ze sztuką to znacznie więcej niż zobowiązanie – to przeznaczenie i jednocześnie związek wykraczający poza czasowe ramy. Przysięga stanowi w przedstawieniu symbol tej jedynej w swoim rodzaju relacji, dającej artyście nad wyraz ważne prawo głosu, spełnienie, a często także nieśmiertelność, czyli chwałę objawiającą się podziwem kolejnych pokoleń odbiorców.
 
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
 
Bilet: 8 zł normalny, 6 zł ulgowy
Limit miejsc: 30 osób
Bilety dostępne są na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca