Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Festiwal Dobrego Smaku 2022 w Łodzi

18. Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi

Data publikacji: 2022-08-27
Kulinaria i film to hasło 18. edycji Festiwalu Dobrego Smaku!Obok formuły, którą łodzianie poznali z poprzednich edycji, pojawi się nowy element – filmowa fiesta (1-4 września). Restauracje miały za zadanie przygotować pomysł na filmową ucztę, w której podobne zostaną – przystawka, danie główne i deser. Oprócz menu, do zadań restauracji było przygotowanie atrakcji, które oddadzą atmosferę wybranego filmu. Wybraliśmy najlepsze, a przede wszystkim różnorodne. Jest kuchnia bengalska, uczta kaszubska, wesoła biesiada czeska :-), włoska (na pewno będzie głośno), będzie elegancka uczta z ośmiornicą i “niebezpieczne” spotkanie z Ojcem Chrzestnym. A na niedzielnym śniadaniu spotkacie może Holly ze Śniadania u Tiffany’ego? Od środy do niedzieli (7-11 września) w ramach festiwalu można będzie posmakować kulinarnych propozycji w wielu łódzkich lokalach.    
Formuła festiwalu jest łodzianom już dobrze znana. W tym roku, restauracje serwują dania, kawiarnie desery, a puby koktajle alkoholowe - W NOWYM STYLU - to znaczy inspirowane wybranym filmem. Czasami dany lokal wybiera np. danie i deser, a jury wybiera najlepsze propozycje. Tematem przewodnim jest film. Może to być taki sam deser, który widzieliście w "Marii Antoninie", albo cannoli czy cassata siciliana, jak w "Ojcu Chrzestnym".
Wszystko zależy od pomysłu szefa kuchni lub cukiernika. Włosi uważają, że dobry deser uratuje nawet najgorszą kolację.

Wcześniej, bo od 1-4 organizatorzy FDS zapraszają łodzian do kilku restauracji na festiwalowe fiesty, gdzie wybrane najciekawsze pomysły wezmą udział w FSD 2022.
Pomysł na połączenie smaku i filmu jest nowy, niektórym restauratorom pomysł bardzo się spodobał i są w trakcie przygotowywania spektakli filmowych, połączonych z degustacją dań serwowanych w wybranym filmie.
To naprawdę może być świetna zabawa połączona z niespodziewanymi zwrotami akcji.
 
Między 1 a 11 września w ramach FDS zaplanowano projekcje filmów, w których bohaterowie kochają jeść i prowadzą długie dysputy przy winie.
 
Od 7 do 11 września zapraszamy łodzian do restauracji, kawiarni i pubów. Podobnie jak w latach ubiegłych jury oceni najlepsze propozycje dań, deserów i koktajli alkoholowych. 
Wszystkie propozycje muszą wpisać się w konwencję wybranego filmu. 
Mamy więc m.in. Ojca Chrzestnego (Nitka), Akademię Pana Kleksa (Boho), Przyjaciół (Tubajka), Ucztę Babette (Zjadliwości).
Festiwal, którego motywem przewodnim jest film, nie mogło zabraknąć kina. Projekcje odbędą się w Ogrodach Geyera, Kinie Charlie i Muzeum Kinematografii.
W Kinie Charlie odbędzie się pokaz filmu W Trójkącie w ramach powracających, również do Łodzi, Konfrontacji. Będą też starsze filmy, nagrodzone Oskarem, jak Uczta Babette i Bezdroża.
 
W restauracji Cesky Film, tak  jak to w czeskich filmach bywa, będzie sporo humoru i dobrej zabawy. W rolę Wojaka Szwejka wcieli się Grzegorz Halama
Będzie też bengalska uczta w restauracji Ryżowa Buła. Oprócz muzyki będą opowieści o bengalskiej kulturze i próba jedzenia potraw rękoma.
W nowo otwartej restauracji  Zyner’s Restaurant by Anatewka spotkać możecie reż. Filipa Bajona, który rozdawać będzie autografy. Pretekstem jest jego film Kamerdyner, który zainspirował znanego restauratora Pawła Zynera do przygotowania kaszubskiej uczty.
W niedzielny poranek zaprosimy do Montagu na Śniadanie u Tiffaniego. Będzie elegancko i niebywale smacznie. Do tego wystawa biżuterii łódzkich artystek.
Kiedy: 2022-09-01
Do kiedy: 2022-09-11
Gdzie: Łódź, wiele miejsc

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łódź Design Festival 2024

Kiedy: 2024-05-21 - 2024-05-26

JUWENALIA 2024 Uniwersytet Łódzki i UMED

Kiedy: 2024-05-08 - 2024-05-10

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca