top-ad
 
 

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
63 Doroczna Wystawa Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego ŁTF

63. Wystawa Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

Data publikacji: 2023-01-05
Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne co roku organizuje swoją wystawę. Warto zobaczyć tegoroczne nagrodzone prace i nie tylko. To prawdziwa uczta dla miłosników sztuki fotografii. Wystawa połączona będzie z wręczeniem medali i dyplomów ŁTF za twórczość artystyczną.
Miłośnicy fotografii na pewno chętnie wybiorą się na 63-cią Doroczną Wystawę Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Najpierw pandemia, potem wojna w końcu finisz zeszłego roku naznaczone były przez cień kryzysu. Nastapiła inflacja, konieczność szukania oszczędności w każdej dziedzinie i problemy z prowadzeniem działalności artystycznej. Kłopoty dotknęły wszystkich, a jak powszechnie wiadomo, walcząc z niedostatkami budżetu instytucje państwa zaczynają od oszczędzania na sferze kultury. To samo dotyczy naszej własnej domowej ekonomii, kiedy zaczynamy oszczędzać, zaczynamy od obcinania wydatków bilety, przedstawienia, ciekawe wydarzenia.
Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne spokojnie poradziło sobie z tymi problemami. Poziom jakości nagrodzonych w tym roku zdjęć jest niezwykle wysoki. Doroczna wystawa ŁTF tak jak pozostałe nie będzie wystawą tematyczną, pojawią się rózne gatunki fotografii. Spójność tkwi jak zawsze w głębokości refleksji, trafności pomysłu, precyzji jego realizacji. Każde z nagrodzonych zdjęć jest najwyższej klasy. "Jesień" Dominiki Cybuch, za którą dostała złoty medal ŁTF, może być ozdobą każdej kolekcji. "Liście" Piotra Kuczyńskiego, czy "Czystość kadrów" Ryszarda Sąsiadka pokazują, że kompozycja to absolutna podstawa każdego udanego kadru. Prace Robera Tarczyńskiego są dowodem, że dzisiejsza fotografia to nie tylko cyfra. Dla naszego Towarzystwa szczególnie istotna jest łączność z przeszłością. "Lot" Zbyszka Głuszczaka, wzruszający w swej prostocie, zaskoczy wszystkich wieloznacznością. 
Jury tegorocznej wystawy oceniało prace 30 autorów. Nie jest to wiele, ale cieszymy się, że ilość przeszła w jakość. Wszystkie bowiem zdjęcia zakwalifikowane do pokazania na 63-ciej Dorocznej Wystawie Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego są po prostu bardzo dobre.
Kiedy: 2023-01-10 18:30
Gdzie: Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana w Łodzi ul. Piotrkowska 102

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Ramen Festiwal w Łodzi

Kiedy: 2023-11-17 - 2023-11-26

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2020-01-06 00:00:00 - 2024-08-31 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca