Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Klimakterium i już Teatr Muzyczny komedia

Spektakt: Klimakterium i już

Data publikacji: 2023-02-02
Czy to najlepsza polska komedia dla pań? Na pewno jest to hit, który przyciąga rzesze widzów w każdym wieku na wielu scenach w kraju i za granicą. Spektakl łączący elementy kabaretu, musicalu i farsy. W sposób niezwykle dowcipny cztery przyjaciółki, które świetnie się bawią, rozprawiają na tematy powszechnie uważane za wstydliwe, trudne i tabu. Udowadniają, że najlepszym lekarstwem jest po prostu dobry humor. Ich perypetie wzruszają publiczność do łez, a jednoczenie bawią, bo są przesycone dowcipem w najlepszym wydaniu. Wszystkie bohaterki mają świadomość upływającego czasu, który ich nie oszczędza, ale nie zamierzają się załamywać, wolą to zaakceptować jako coś co wpisane jest w życie każdej kobiety, która przekracza przełomową liczbę 50 lat. "Klimakterium i już" jest jedną z najczęściej wystawianych komedii w ostatnich latach na deskach teatrów w całej Polsce.  
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku "menopauzalnym". Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Miały, mają albo będą je miały także kobiety siedzące na widowni. Jest to czas dla kobiety trudny, ale wcale nie beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń - kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym. Mimo iż wątek ten dotyczy wszystkich kobiet, jest to temat wstydliwy, a co za tym idzie - starannie pomijany. Spektakl pokazuje w przystępny i humorystyczny sposób, jak różnymi sposobami można sobie z tym radzić. Jedne bohaterki chcą się poddać zastępczej terapii hormonalnej, inne boją się jej i wybierają ziołolecznictwo, jeszcze inne idą w kierunku jogi lub ćwiczeń gimnastycznych. Sztuka pokazuje różne zachowania, zawsze jednak w sposób humorystyczny bawi i wzrusza publiczność. Pokazuje też kobietę aktywną i twórczą, korzystającą z urody życia do końca życia a nie tylko w czasie wczesnej młodości.
 
Spektakl swoim humorem pokazuje, że kobiety mają na wszystko swój dobry sposób, że ważne tematy nie zawsze muszą być przedstawiane poważnie.
 
Problemy czasu klimakterium najlepiej pokazuje początkowy "rapowany" tekst przedstawienia. Usłyszymy w nim także znane przeboje muzyczne takie jak: "Kuba, wyspa jak wulkan gorąca", "Kolorowe jarmarki" czy "Być kobietą". 
 
 
W spektaklu występują zamiennie:
 
Pamela: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
Malina: Renata Zarębska, Ewa Śnieżanka, Katarzyna Kozak
Krycha: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda, Joanna Jeżewska
Zosia: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka, Dorota Piasecka
Tekst napisała Elżbieta Jodłowska, scenografią i kostiumami zajęła się Tatiana Kwiatkowska, kierownictwem muzycznym i aranżacją Janusz Bogacki a choreografią Tomasz Tworkowski.
 
 
Bilety:
60, 80, 100 i 120 zł
Kiedy: 2023-02-20 18:30
Gdzie: Teatr Muzyczny, Łódź, ul. Północna 47/51

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łódź Design Festival 2024

Kiedy: 2024-05-21 - 2024-05-26

JUWENALIA 2024 Uniwersytet Łódzki i UMED

Kiedy: 2024-05-08 - 2024-05-10

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca