Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ziemia obiecana w Teatrze Wielkim
Wszyscy znamy film Andrzeja Wajdy pt. "Ziemia obiecana" oparty na powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem, ale nie każdy z nas zna tę historię z perspektywy baletu. 
Czy spektakl w Teatrze Wielkim wiernie odtworzy klimat starej Łodzi ? Skoro "Ziemia obiecana" zostaje przedstawiona w formie baletu, to na pewno widzów czeka dużo niespodziewanych wrażeń.
 

Ładowanie...
Nowozelandzki choreograf Gray Veredon zauroczony Łodzią, filmem Andrzeja Wajdy i powieścią noblisty Władysława Reymonta opowiada historię miasta w niezwykły sposób. Robi to za pomocą...tańca! Stworzył jedyny i niepowtarzalny balet. Obrazy starej Łodzi, życie jej mieszkańców i losy bohaterów przeplatają się w nim w rytm fabrycznych maszyn i podkreślają jej oryginalny klimat. Ten niezwykle oryginalny spektakl teatralny sprawia, że widzowie ujrzą  fabrykanckie fortuny w pałacowym przepychu na tle dramatów zwykłych ludzi jeszcze inaczej niż w filmie czy książce. Jeśli chodzi jednak o najważniejsze wątki fabularne powieści, Veredon pozostał wierny książce. Poznajemy historię Anki, nieszczęśliwie zakochanej w Karolu, jego romans z Lucy Zukerową, intrygi konkurentów czy prostackiego Müllera. Mimo to głównym bohaterem pozostaje miasto, a przede wszystkim bezimienni twórcy jego potęgi: tkaczki, farbiarze, łódzcy robotnicy. Ziemia obiecana Graya Veredona to głęboko poruszający spektakl, poświęcony tożsamości kulturowej Łodzi.
 
Choreografia: Gray Veredon
Kompozytor: Franz von Suppé i Michael Nyman
Inscenizacja, choreografia, opracowanie muzyczne: Gray Veredon
Scenografia: Irena Biegańska
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski
Reżyser filmu video: Jarosław Marszewski
 
Bilety od 35 do 70 zł

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca