Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Vincent Van Gogh Łódź Wystawa Multi-Sensory Exhibition Hala Krzemieniecka

Wystawa VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition

Data publikacji: 2023-05-21
Vincent van Gogh to artysta doceniony dopiero po śmierci. Tak często dzieje się z twórcami niezwykle awangardowymi, przełamującymi wszelkie konwenanse i wyznaczone tory nie tylko w sztuce, ale i w życiu. Urodzony w 1853 roku w Holandii, uważany jest za twórcę postimpresjonizmu. Krążące legendy o własnoręcznie obciętym z miłości do prostytutki uchu, czy opinie o nadużywaniu absyntu dodają życiu twórcy posmaku skandalu. Vincet van Gogh był w istocie postacią fatalną i nieszczęśliwą. Zmarł w wieku 37 lat, popełniając samobójstwo. Któż nie zna jego dzieł? Czy jest chociaż jedna wrażliwa osoba na świecie, która nie uległa fascynacji jego obrazami i malarskimi wizjami? Teraz jego dzieła ukażą nam się w sposób zupełnie ekscytujący. Multimedialna wystawa 'VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition' wciąga, pochłania i kompletnie zmienia nasze wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu galerii i muzeów.
Ta wystawa odniosła ogromny sukces na całym świecie. Publiczność zachwycała się nią w Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto, Las Vegas, Dubaju czy Berlinie. Ostatnio takim miejscem był Paryż i muzeum „Atelier des Lumières”. Teraz czas na… Łódź!
 
Tą światową, multisensoryczną, angażującą wszystkie ludzkie zmysły wystawę największych dzieł Vincenta van Gogha, możemy zobaczyć od 24 marca do 9 lipca, w hali przy ulicy Krzemienieckiej 2, w pobliżu Atlas Areny. 'Van Gogh Multi-Sensory Exhibition' to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki. Prace słynnego artysty zaprezentowane będą dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m² będzie można zobaczyć setki jego dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemienią się w opowieść o życiu i twórczości malarza. 
Program wystawy skupi się również na listach van Gogha do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta – w szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie. Dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła.
Cały cykl wizualny wystawy zostanie wzbogacony specjalną, nastrojową muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który wcielił się w postać artysty w polskim filmie w 2017 roku. 
 
Vincent van Gogh namalował ponad 2000 obrazów i napisał ponad 600 listów, znajdujących się obecnie w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki na całym świecie. Jego obrazy należą do najdroższych na świecie, często są po prostu bezcenne. Technologia Digital Art 360 pozwoli nam docenić je w zupełnie inny, nieszablonowy sposób. Multimedialna wystawa zaatakuje nas potęgą świateł, kolorów i dźwięków. Widzowie będą mogli w sposób bardzo bezpośredni odczuć atmosferę charakterystycznej kreacji wielkiego artysty. Zobaczymy “Słoneczniki”, “Gwiaździstą Noc” czy “Autoportret” w zupełnie nowy sposób! 
 
Bilety ulgowe 50 zł
Bilety normalne 60 zł, w weekendy 70 zł
Bilety rodzinne od 150 do 180 zł
Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny
Kiedy: 2023-03-24
Do kiedy: 2023-07-09
Gdzie: Hala ul. Krzemieniecka 2

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łódź Design Festival 2024

Kiedy: 2024-05-21 - 2024-05-26

JUWENALIA 2024 Uniwersytet Łódzki i UMED

Kiedy: 2024-05-08 - 2024-05-10

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca