Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Port Lotniczy Łódź

Rekordowe wyniki na Lotnisku w Łodzi

Data publikacji: 2023-07-21
W pierwszym półroczu tego roku na Lotnisku w Łodzi zanotowano imponujący wzrost liczby podróżnych, sięgający dokładnie 153 859 osób. Ten wynik oznacza wzrost o aż 158 procent w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku. Szczególnie godne uwagi jest to, że obecne osiągnięcie przewyższa liczbę pasażerów z całego ubiegłego roku. To najlepsze półrocze od dziesięciu lat. Co wpłyneło na tak dobry wynik?   
Nie towarzyszyła temu sezonowa fala wakacyjnych podróży, jak można by się spodziewać, bowiem letnie czartery wystartowały dopiero w czerwcu. Wzrost liczby podróżnych był głównie rezultatem korzystania z regularnych lotów przez pasażerów. Imponujące 92,5 procent podróżujących od stycznia do czerwca skorzystało z oferty tanich linii lotniczych Ryanair i Wizz Air, natomiast pozostałe 7,5 procent zdecydowało się na połączenia czarterowe. Duży wpływ na te wyniki miały regularne loty do takich miejscowości jak Alicante, Mediolan Bergamo, Bruksela Charleroi, Dublin, Londyn Stansted i Londyn Luton. Najpopularniejszym kierunkiem był Londyn, co nie dziwi, biorąc pod uwagę szeroką ofertę przewoźników na tym kierunku. Jednakże jeśli chodzi o wypełnienie samolotów, liderem okazało się połączenie do Alicante. Od czasu debiutu tego hiszpańskiego kierunku jesienią zeszłego roku, linia lotnicza Ryanair postanowiła zwiększyć liczbę rotacji do Alicante z dwóch do trzech, a także dodać kolejne połączenie z Łodzi na Półwysep Iberyjski. Nowe połączenie do Malagi rozpocznie się 29 października, z dwoma lotami w tygodniu.
Aktualnie Lotnisko w Łodzi oferuje regularne połączenia do Alicante, Brukseli Charleroi, Dublin, Londynu Luton, Londynu Stansted i Mediolanu Bergamo. Od października planowane jest także uruchomienie połączeń do Malagi i Nottingham/East Midlands, a także zwiększenie częstotliwości połączeń do Londynu Stansted oferowanych przez linię lotniczą Ryanair. Osiągnięcie tak imponujących wyników na polskim lotnisku świadczy o dynamicznym rozwoju infrastruktury lotniczej w Łodzi oraz rosnącym zainteresowaniu tanimi i dogodnymi połączeniami lotniczymi. Wzrastająca liczba podróżnych przekłada się na rozwijające się kierunki lotów i większy wybór dla pasażerów korzystających z usług lotniska w Łodzi.

„Na początku roku szacowaliśmy, że w 2023 roku lotnisko obsłuży 335 tysięcy pasażerów i będzie to najlepszy wynik od dekady. Ale jeśli samoloty do Malagi będą wypełniać się tak dobrze, jak do Alicante, jeśli nasi pasażerowie wrócą do latania do East Midlands, o które prosili i jeśli 7 dni w tygodniu na przyzwoitym poziomie wypełnią się loty do Londynu, statystyki na koniec roku mogą być zdecydowanie lepsze, niż sądziliśmy"
– mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi. 
Z łódzkiego lotniska można polecieć na wakacje czarterami do Antalyi (6 samolotów w tygodniu), do Burgas i na trzy greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakynthos. 

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łódź Design Festival 2024

Kiedy: 2024-05-21 - 2024-05-26

JUWENALIA 2024 Uniwersytet Łódzki i UMED

Kiedy: 2024-05-08 - 2024-05-10

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca