Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Muzea w Łodzi

W bibliotece Centralnego Muzeum Włókiennictw, warto odwiedzić dział Łodziana - niezwykle wartościowy księgozbiór w kontekście historii Łodzi i naszego województwa. Tematyka dzieł jest bardzo szeroka: poruszane są w nich kwestie historyczne, socjologiczne i gospodarcze, opisują rozwój ekonomiczny, demograficzny, architektoniczny, edukację i kulturę oraz życie polityczne Łodzi.


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Wydawnictwo ARKADY zapraszają na promocję książki-albumu autorstwa historyka sztuki, marszanda i współzałożyciela PRIME ART LAB Dominika Zielińskiego „Arkadius. Moda, która stałą się sztuką” oraz performans „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego (aka Prince Negatif) – artysty, scenografia i dyrektora kreatywnego Teatru Nowego Proxima w Krakowie.


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje program na luty?


Muzeum Książki Artystycznej i Fabryka Sztuki zapraszają na otwartą wystawę.


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje oferta na styczeń?


 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na kultowe neony.


 W grudniu Kinematograf organizuje trzy wyjątkowe wydarzenia – spotkanie oraz dwa pokazy przedpremierowe


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje oferta na grudzień?  


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje oferta na listopad?  


Trwa 31. edycja Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.


Z okazji 50. rocznicy śmierci Jadwigi Smosarskiej, Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na wykład poświęcony jej fenomenowi. Zdradzimy, jakie czynniki zadecydowały o jej niesłabnącej popularności aktorki w okresie międzywojennym, zapewniającej jej tytuł królowej polskich ekranów. Wykład połączony jest z projekcją filmu "Skłamałam" oraz wizytą na części wystawy, poświęconej gwiazdom kina przedwojennego.


Otwartość na eksperyment, entuzjazm, solidarność, zwrócenie ku przyszłości, a także niezgoda na kształt ówcześnie funkcjonujących muzeów – to cechowało artystów, którzy w czterech krajach, na różnych kontynentach, w różnych realiach społeczno-politycznych zdecydowali się zmierzyć z zadaniem zdefiniowania muzeum na nowo. W rezultacie stworzyli swoje własne kolekcje i przestrzenie wystawiennicze, pomyślane jako zalążki awangardowych muzeów.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca