Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Muzea w Łodzi

Muzeum Książki Artystycznej i Fabryka Sztuki zapraszają na otwartą wystawę.


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje oferta na styczeń?


 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na kultowe neony.


 W grudniu Kinematograf organizuje trzy wyjątkowe wydarzenia – spotkanie oraz dwa pokazy przedpremierowe


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje oferta na grudzień?  


Centralne Muzeum Włókiennictwa zaprasza na szereg wspaniałych atrakcji w tym miesiącu. Co obejmuje oferta na listopad?  


Trwa 31. edycja Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.


Z okazji 50. rocznicy śmierci Jadwigi Smosarskiej, Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na wykład poświęcony jej fenomenowi. Zdradzimy, jakie czynniki zadecydowały o jej niesłabnącej popularności aktorki w okresie międzywojennym, zapewniającej jej tytuł królowej polskich ekranów. Wykład połączony jest z projekcją filmu "Skłamałam" oraz wizytą na części wystawy, poświęconej gwiazdom kina przedwojennego.


Otwartość na eksperyment, entuzjazm, solidarność, zwrócenie ku przyszłości, a także niezgoda na kształt ówcześnie funkcjonujących muzeów – to cechowało artystów, którzy w czterech krajach, na różnych kontynentach, w różnych realiach społeczno-politycznych zdecydowali się zmierzyć z zadaniem zdefiniowania muzeum na nowo. W rezultacie stworzyli swoje własne kolekcje i przestrzenie wystawiennicze, pomyślane jako zalążki awangardowych muzeów.


Muzeum Kinematografii zaprasza na cykl spotkań.  Co jeszcze przed nami?


Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza na pierwszą część nowej wystawy stałej „Łódź filmowa”, która jest poświęcona rozrywkom z przełomu XIX i XX wieku oraz kinu do 1939 roku. Druga część – obejmująca okres od 1945 roku do współczesności – zostanie udostępniona zwiedzającym 30 września 2021 roku.  


Zainteresowanych eco designem, lubiących eksperymentowanie i tworzenie w zgodzie z naturą, Biblioteka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi  zaprasza na spotkanie z Aleksandrą Bystry, autorką książki „Dzikie Barwy” o naturalnym barwieniu tkanin.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca